KONAK'TA ARGE
Anasayfa > Konak'ta Arge > Konak'ta ArGe

ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME MÜDÜRLÜĞÜ 

Müdür : Kamuran Bülent KÖSTEM

Tel : 0 232 999 08 94

Faks : 0 232 999 08 95

Email : arge@konak.bel.tr 

Hibe ve Proje Danışma Birimi: Her sektöre yönelik yeni yatırım yapacaklar veya mevcut yatırımını geliştirmek isteyen  özellikle KOBİ mahiyetindeki tüm yatırımcılar yararlanabilecekleri Hibeler, teşvikler ve yatırım kredileri hakkında ARGE Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş olan bu merkezden bilgi alabilir. Bu kapsamda yatırım yapacak veya mevcut yatırımını geliştirmek isteyen tüm yatırımcılarımıza verilen bütün hizmetler ücretsiz olacaktır.

Proje ve Hibe Projeleri Geliştirme ve Uygulama Birimi: ulusal ve uluslararası tüm hibe programlarının takip edildiği, yazıldığı ve uygulandığı bu birim ile kamu kurum ve kuruluşlar, STK’lar, özel sektör ve isteyen herkes, her alan ve sektöre yönelik proje fikirlerini paylaşabilir. Uygun görülen projelere Konak Belediyemiz adına başvuru yapılabileceği gibi, projelere ortak veya iştirakçi olunabilir. 

Marka ve Tanıtım Birimi: Konak ilçemiz ve belediyemizin özellikle uluslararası boyutta marka ve tanıtım çalışmalarının yapılacağı bu birimde, isteyen herkes bu kapsamdaki proje fikirlerini paylaşabilir. Uluslararası platformda yer alacak olan bu proje çalışmaları, istenildiği takdirde kamu kurum ve kuruluşlar, STK’lar ve özel sektörlerle ortaklık düzeyinde yürütülebilinir. 

Araştırma ve İstatistik Birimi: Konak ilçesi ile ilgili istihdam düzeyi, eğitim düzeyi, gelir düzeyi gibi tüm istatistik ve araştırma verilerin toplandığı bu birimden isteyen herkes bu veriler üzerinden proje fikirlerini paylaşabilir.

Kümelenme ve İnovasyon Birimi: Tüm kurum ve kuruluşlar ile ortak çalışma prensibi içinde olan ve kentsel projeler ve tasarım gibi yenilikçi projelerin hazırlandığı ve paylaşıldığı bu birimden tüm kamu kurum ve kuruluşlar, STK’lar ve özel sektör proje fikirlerini sunabilir.  

Dış İlişkiler Birimi: Kardeş şehir ve uluslararası STK’lara yönelik çalışmaların yapılacağı bu birim ile isteyen herkes bu kapsamdaki projelere katılabilir veya yeni proje fikirlerini paylaşabilir. 

Bilgi için: Sunulan tüm desteklerden isteyen herkes 0 232 999 08 94 nolu telefondan randevu alarak veya Mithatpaşa Mah. Şehit Nihat Bey Caddesi No:186 Konak/İZMİR adresindeki Araştırma ve Geliştirme Müdürlüğü binasını ziyaret ederek yararlanabilir.