Kardeş Şehirler
Anasayfa > Kardeş Şehirler > Yurt İçi

Isparta - Yenişarbademli Belediyesi: 2012 tarihinden itibaren kardeş şehrimiz olan Isparta – Yenişarbademli Belediyesi ile özellikle yerel yönetimlerin güçlendirilmesi için karşılıklı bilgi ve deneyim alışverişi, ekonomik ve ticari alanlarda karşılıklı iyi niyet ilişkiler kurulması ile ilgili çalışmalar yürütülmektedir.

Malatya - Hekimhan Belediyesi: 2014 tarihinden itibaren kardeş şehrimiz olan Malatya – Hekimhan Belediyesi ile özellikle ekonomik ve sosyal ilişkilerin geliştirilmesi, kültür, sanat ve spor gibi faaliyetler ve projeler geliştirmek, ihtiyaç fazlası araç, gereç, makine teçhizat bakımından yardımlaşmak, arsa bina ve benzeri tesisler yapma ve yaptırmak ile ilgili çalışmalar yürütülmektedir.

 

Denizli - Bozkurt Belediyesi: 2014 tarihinden itibaren kardeş şehrimiz olan Denizli Bozkurt Belediyesi ile özellikle toplumsal hizmetler, halkın sağlığı, eğitim ve kültürel varlıkların korunması ve kamu duyarlılığının arttırılması ile ilgili çalışmalar yürütülmektedir.

Kütahya - Şaphane Belediyesi: 2014 tarihinden itibaren kardeş şehrimiz olan Kütahya – Şaphane Belediyesi ile özellikle yardımlaşma, dayanışma, iki ilçe halkı arasında kardeşlik köprüleri kurmak ile ilgili çalışmalar yürütülmektedir.

Hakkari - Yüksekova Belediyesi: 2015 tarihinden itibaren kardeş şehrimiz olan Hakkari – Yüksekova Belediyesi ile özellikle kültür, toplumsal hizmetler, bilim, teknik, sağlık ve sosyal ilişkilerin geliştirilmesi ile ilgili çalışmalar yürütülmektedir.

Tunceli - Hozat Belediyesi: 2015 tarihinden itibaren kardeş şehrimiz olan Tunceli - Hozat Belediyesi ile özellikle toplumsal hizmetler, halkın sağlığı, eğitim ve kültürel varlıkların korunması ve kamu duyarlılığının artırılması ile ilgili çalışmalar yürütülmektedir.

Şırnak - Beytüşşebap Belediyesi: 2015 tarihinden itibaren kardeş şehrimiz olan Şırnak – Beytüşşebap Belediyesi ile özellikle bölge insanları arasında gönül köprüsü kurarak, sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda işbirliği yapmak ile ilgili çalışmalar yürütülmektedir.

Yozgat - Bahadın Belediyesi: 2015 tarihinden itibaren kardeş şehrimiz olan Yozgat - Bahadın Belediyesi ile özellikle belediyeler arasında eşgüdüm sağlamak, deneyim paylaşımını gerçekleştirmek, dayanışma duygusunu pekiştirmek ve karşılıklı yardımlaşma ile ilgili çalışmalar yürütülmektedir.

Mardin - Artuklu Belediyesi: 2015 tarihinden itibaren kardeş şehrimiz olan Mardin – Artuklu Belediyesi ile özellikle belediyeler arası karşılıklı işbirliği yapmak, ekonomik ve sosyal ilişkiler geliştirmek, kültür, sanat ve spor gibi alanlarda faaliyet ve projeler geliştirmek ile ilgili çalışmalar yürütülmektedir.

 

Uşak - Pınarbaşı Belediyesi: 2016 tarihinden itibaren kardeş şehrimiz olan Uşak – Pınarbaşı  Belediyesi ile özellikle toplumsal hizmetler, halk sağlığı eğitim ve kültürel varlıkların korunması, kamu duyarlılığının artırılması ile ilgili çalışmalar yürütülmektedir.

Afyonkarahisar - Evciler Belediyesi:2017 tarihinden itibaren kardeş şehrimiz olan Afyonkarahisar – Evciler Belediyesi ile özellikle belediyeler arasında eşgüdüm sağlamak, deneyim paylaşımı gerçekleştirmek, dayanışma duygusunun pekiştirmek, karşılıklı yardımlaşma ile ilgili çalışmalar yürütülmektedir.

Tunceli - Ovacık Belediyesi: 2019 tarihinden itibaren kardeş şehrimiz olan Tunceli - Ovacık Belediyesi ile özellikle ilçenin turizm varlıkları, yöresel ürünler ile gelenek göreneklerin kültürel olarak tanıtılması ile ilgili çalışmalar yürütülmektedir.

Denizli - Honaz Belediyesi: 2020 tarihinden itibaren kardeş şehrimiz olan Denizli - Honaz Belediyesi ile özellikle toplumsal hizmetler, halkın sağlığı, eğitim ve kültürel varlıkların korunması ve kamu duyarlılığının arttırılması ile ilgili çalışmalar yürütülmektedir.

       

Gaziantep - Karkamış Belediyesi: 2021 tarihinden itibaren kardeş şehrimiz olan Gaziantep-Karkamış Belediyesi ile özellikle ilçenin turizm varlıkları, yöresel ürünler ile gelenek göreneklerin kültürel olarak tanıtılması ile ilgili çalışmalar yürütülmektedir.

Adana-Seyhan Belediyesi: 2021 tarihinden itibaren kardeş şehrimiz olan Adana-Seyhan Belediyesi ile özellikle eğitim, turizm, kültür, sosyal ve ekonomik ilişkilerin kurulması, ulusal ve uluslar arası düzeyde ortak proje çalışmalarının yürütülmesi, karşılıklı bilgi, deneyim ve örnek proje paylaşımında bulunulması ile ilgili çalışmalar yürütülmektedir.

 

Bursa-Nilüfer Belediyesi: 2021 tarihinden itibaren kardeş şehrimiz olan Bura Nilüfer Belediyesi ile özellikle ortak proje konularında çalışmalar yapılması, eğitim, kültür, sosyal ve ekonomik alanda işbirliği yapılması, her iki belediye tarafından yapılan veya yapılacak olan yatırım ve projeler ile ilgili bilgi ve deneyim paylaşımında bulunulması gibi çalışmalar yürütülmektedir.