Konak Çocuk
Anasayfa > Konak Çocuk > Çocuk Tiyatroları

Çocuklara Cumartesi Oyunları

Çocukları erken yaşta tiyatroyla tanıştırmak adına 2015 yılından bu yana her cumartesi, kültür merkezlerimizde çocuklarımızı konuk ediyoruz. 'Çocuklara Cumartesi Oyunları' ile her hafta farklı bir tiyatro oyununu sadece çocuklar için sahneliyoruz. Tiyatronun çocukların zihinsel ve duygusal gelişiminde etkin bir rol oynadığını bilen anne ve babalar ise, hafta sonu tatilini alışveriş merkezleri yerine çocuklarını tiyatroya götürerek değerlendiriyor.

Çocuklara cumartesi Oyunları kapsamında sahnelenen tiyatro oyununa kendilerine özel hazırlanan davetiyelerle giren çocuklar, velileri yanlarında olmaksızın oyunu izliyor, yaşıtlarıyla bir arada olmanın ve tiyatronun keyfini çıkarıyor.

Okulda Oyun Var

Çocuklarımızın sanatla büyümesi için seferberliğimiz var. Sanat her yerde, tiyatro her yerde… Çocukların tiyatroya ulaşmasından tüm engelleri kaldırıyor ve oyunları onların ayaklarına kadar götürüyoruz. Her hafta ilçemizde farklı bir okula gidiyor, çocukları tiyatro ile buluşturuyoruz. Tiyatro sahnesi bulunan okullarda gösteriler bu salonlarda yapılırken, sahnesi olmayan okullarda da sınıflar, koridorlar tiyatro sahnesine dönüştürülüyor.