KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Konak’tan Kahramanmaraş’a Çadırkent Desteği

Konak’tan Kahramanmaraş’a Çadırkent Desteği

27 Şubat 2023 Tarihinde Eklendi 487 Kez Okundu

Konak Belediyesi Kahramanmaraş’ta 100 ailelik çadırkent kuruyor

Konak Belediyesi, Kahranmanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesinde 100 ailenin aynı anda barınabileceği çadırkent kuruyor. Çadırkente gelecek ailelerin sıcak yemek ihtiyacının karşılanması için de belediye ekipleri alanda hazır mutfak oluşturulacak.Konak’lı vatandaşların destekleriyle deprem felaketinin yol açtığı yaraları dayanışmayla saracaklarını ifade eden Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Bu zor günleri dayanışmayla, birlikte aşacağız” dedi.

Konak Belediyes’nin, deprem bölgesine yönelik desteklerinin ardı arkası kesilmeden sürüyor. Hatay’da görev yapan Konak Belediyesi ekibinin dönmesinin ardından Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’un talimatıyla hazırlanan 11 araçlık ekip Kahramanmaraş’a vardı. Dulkadiroğlu ilçesinde kurulacak çadırkent için kolları sıvayan belediye ekibi Dulkadiroğlu İlkokulu bahçesinde, 100 ailenin aynı anda barınabileceği bir çadırkent için hazırlıklarına başladı. Öte yandan ailelerin sıcak yemek ihtiyaçları için de bir hazır mutfak kurulacak.Konak Belediyesi’nin kurduğu çadırkentte kalmak isteyen aileler AFAD ve Ankara Büyükşehir Belediyesi denetiminde belirlenerek yerleştirilecek.

“Zor günleri dayanışmayla aşacağız, yaraları birlikte saracağız”

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, deprem felaketinin yol açtığı yaraları hep birlikte, dayanışmayla saracaklarını vurguladı. Gerek deprem bölgesindeki gerekse İzmir’e gelen depremzede vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını dile getiren Başkan Batur şunları söyledi:

“Deprem bölgesine 25 yardım tırı gönderdik. Mesai arkadaşlarımız ve sivil toplumdan oluşan donanımlı bir ekip oluşturarak Hatay’da arama kurtarma çalışmalarına destek verdik. Şimdi de Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bizi Kahramanmaraş’ta görevlendirdi. Buradaki çalışmalarımızı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’ın organizasyonu dahilinde yürütüyoruz. 100 ailenin aynı anda barınabileceği çadırlarımızı Dulkadiroğlu ilçesindeki Dulkadiroğlu İlkokulu bahçesinde kurmaya başladık. Çadırkentimizde, depremzede vatandaşlarımızın her ihtiyacı düşünüldü. Deprem felaketinin yaralarının sarılması için hem deprem bölgesinde hem de şehrimize gelen depremzede vatandaşlarımız için İzmir’de, elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Bu zor günleri dayanışmayla, birlikte aşacağız.”


Foto Galeri

Son Haberler
Başkan Mutlu Belediye Çalışanlarıyla Bayramlaştı

14 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
57 Kez Okundu

Konak’tan Bir Dayanışma Daha: Bayramlıklar Giysi Market’ten

12 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
76 Kez Okundu

Konak, Ege Kent Konseyleri Birliği Buluşmasına Ev Sahipliği Yaptı

12 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
73 Kez Okundu

Konak’tan Bayram Dayanışması

10 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
107 Kez Okundu

Konak’ın Halk Oyunları Şenliği 18’inci Kez ‘Merhaba’ Dedi

10 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
111 Kez Okundu

Konak Belediye Meclisi Ayın İkinci Oturumunu Gerçekleştirdi

10 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
92 Kez Okundu