KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Konak'ta Spor Açık Havaya Taşındı

Konak'ta Spor Açık Havaya Taşındı

09 Haziran 2020 Tarihinde Eklendi 484 Kez Okundu

 Konak Belediyesinin koronavirüs nedeniyle ara verdiği aerobik, step ve pilates kursları açık havada yeniden başladı

Konak Belediyesinin 7 ayrı spor merkezinde verilen aerobik, step ve pilates kursları, normalleşme dönemine uygun olarak alınan tedbirlerle parklara ve açık alanlara taşındı. Uzun zaman sonra bir araya gelen vatandaşlar, Konak Belediyesinin 7 ayrı alanda düzenlediği, 45 dakikalık sabah sporu programlarına katıldı. Sosyal mesafe kuralına dikkat ederek, maskelerini takarak egzersiz yapan vatandaşlar, tekrar spor yapabildikleri için çok mutlu olduklarını dile getirdi. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’a hizmet için teşekkür eden vatandaşlar, “Başkanımız sağ olsun. Bu hizmet hepimize motivasyon oldu” dedi.

“Hareketsizliğimize İyi Geldi”

Spor yapan vatandaşların arasında, üç aydır evinden çıkmayan bir Konaklı da vardı. Başkan Batur’a teşekkür eden vatandaş, “Sosyal medyada spor yapılacağını duyunca koşup geldim. 90 günlük hareketsizliğimize iyi geldi” diye konuştu.

Hafta içi her gün uzman eğitmenler eşliğinde yapılan sabah sporu programı, Hatay Kılıçreis Parkı, Zeytinlik Tülay Aktaş Parkı, Güneşli Mahallesi Halı Sahası ve Karantina Meydanı’ndaki Mithatpaşa Lisesi önünde saat 08.30’da başlıyor. Mehmet Ali Akman Parkı Basketbol Sahası ile Göztepe Denizatı Parkı Paten Pisti’nde ise başlangıç saati 08.00. Levent Spor Tesisi Halı Sahası’nda da etkinlik saat 09.00’da başlıyor. Yoğun ilgi gören aerobik, step ve pilates derslerine, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan kursiyerler katılamıyor. 


Foto Galeri

Son Haberler
Konak Belediyesi ve STK İşbirliği Ödül Getirdi

15 Eylül 2021 Tarihinde Eklendi
41 Kez Okundu

Konak’tan Ortak Aşı Bildirisi

14 Eylül 2021 Tarihinde Eklendi
49 Kez Okundu

Konak Belediyesi ve Adana Seyhan Belediyesi Kardeş Şehir Oldu

13 Eylül 2021 Tarihinde Eklendi
49 Kez Okundu

Özel Çocuklardan Kılıçdaroğlu’na Özel Karşılama

12 Eylül 2021 Tarihinde Eklendi
47 Kez Okundu