KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Konak’ta Memurun Yüzünü Güldüren Sözleşme

Konak’ta Memurun Yüzünü Güldüren Sözleşme

13 Ocak 2024 Tarihinde Eklendi 676 Kez Okundu

Konak Belediyesi ile Tüm Yerel-Sen İzmir 2 No’lu Şube arasında yapılan toplu iş sözleşmesinde imzalar emekten yana atıldı. Konak Belediye Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Abdül Batur, “Memurumuzu enflasyona ezdirmedik” diye konuştu.

Konak Belediyesi ile Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası (Tüm Yerel-Sen) İzmir 2 No’lu Şube arasında yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri tamamlandı. Belediyede çalışan 506 memuru kapsayan sözleşmede imzalar emekten yana atılırken, çalışanların yüzü güldü.

Tüm Yerel-Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ali Balık ve işyeri temsilcilerini makamında konuk eden Konak Belediye Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Abdül Batur, sözleşmeyi değerlendirerek, memuru enflasyona ezdirmediklerini söyledi. Batur, “Belediye başkanı olarak şehrimize hizmet üretirken her zaman mesai arkadaşlarımızın, belediye emekçilerimizin haklarını gözeterek, iş barışını koruyarak hareket etmeye özen gösterdik. Ben her zaman buna dikkat eden bir başkan oldum. Ekonomik şartların herkesi zorladığı bir dönemde biz yine memurumuzu enflasyona ezdirmedik, memurumuzun yanında durmayı seçtik.Yaptığımız toplu iş sözleşmesi tüm emekçi arkadaşlarımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

“Emeğin yanında oldunuz”

Tüm Yerel-Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ali Balık da Başkan Batur’a tüm mesai arkadaşlarıadına teşekkürlerini iletti. Başkan Batur’un emekçinin yanında duran, emekçiyi koruyan, sözleşmelerde istenilenden fazlasını veren bir belediye başkanı olduğunu dile getiren Balık, “Her zaman olduğu gibi yine memurun yanında, emeğin yanında oldunuz. Emekten yana olan, deneyimli bir belediye başkanıyla çalışmak bizler için de gururdur ” dedi.


Foto Galeri

Son Haberler
Konak’ta Günbatımında Gençlik Buluşması Var

17 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi
34 Kez Okundu

Çocuk İstismarı ve Akran Zorbalığına Karşı Örnek İş Birliği

17 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi
19 Kez Okundu

Konak’tan Hazır Giyim Sektöründe Kadın İstihdamına Yeni Model

17 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi
35 Kez Okundu

Konak’ta ‘Okuyan Bir Gelecek’ İnşa Ediliyor

15 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi
61 Kez Okundu

Konak’ta Kaçak Moloz Dökümüne Geçit Yok

14 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi
71 Kez Okundu

Konak’ta ‘Anneler Günü’ Coşkuyla Kutlandı

13 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi
94 Kez Okundu