KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Konak’ta Kentsel Dönüşüm 14 Mayıs’tan Sonra Başlıyor

Konak’ta Kentsel Dönüşüm 14 Mayıs’tan Sonra Başlıyor

03 Mayıs 2023 Tarihinde Eklendi 316 Kez Okundu

Başkan Batur, Sahada Çalışmaların Başlayacağını Müjdeledi

Konak’taki sivil toplum örgütlerini ve esnaf kuruluşlarını ziyaret programına devam eden Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, ilçede kentsel dönüşümün önünde hiçbir engel kalmadığı vurgulayarak, sahada başlayacak çalışmalar için tarih verdi. Batur, “Önce 14 Mayıs bayramını kutlayacağız, sonra da planlarımızı askıya çıkaracağız. İmza sürecini ilk tamamlayan bölgeden kentsel dönüşüme başlıyoruz” diye konuştu.

Yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi yoğun bir programla ilçedeki sivil toplum örgütleri ile esnaf kuruluşlarıyla görüşen Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, kentsel dönüşüm mahallerinde bulunan dernek ve federasyonlara yaptığı ziyaret sırasında sahada başlayacak çalışmalar için tarih verdi. Batur, 14 Mayıs’ın ardından planların askıya çıkacağını ve imza sürecini ilk tamamlayan bölgeden kentsel dönüşüm başlayacağını müjdeledi.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Uluslararası Balkan ve Türk İş Dünyası Derneği (BATÜDER),Erzurum ve Çevre Köyleri Demokrat Dernekleri Ege Bölgesi Federasyonu, Ege Bölgesi Kars Demokrat Dernekler Federasyonu ve Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği’ni ziyaret etti. Batur’un programına, CHP İzmir Birinci Bölge Milletvekili Adayı Ednan Arslan, Sevda Erdan Kılıç, Devrim Barış Çelik, Şahbal Aras, CHP Konak İlçe Başkanı Akın Küçükoğullarından ve belediye meclis üyeleri de katıldı. Programına Uluslararası Balkan ve Türk İş Dünyası Derneği’yle (BATÜDER) başlayan Batur, Başkan Akın Kazançoğlu ve dernek yöneticileriyle görüştü. Erzurum ve Çevre Köyleri Demokrat Dernekleri Ege Bölgesi Federasyonu’na giderek, Başkan Zülfikar Karatay ve yöneticileriyle bir araya gelen Batur, burada yaptığı konuşmada Konak’taki kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili soruları da yanıtladı.

“Önümüzde hiçbir engel kalmadı”

Göreve gelir gelmez kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verdiğini vurgulayan Batur, tüm planların Konak’a yakışır bir şekilde hazırlandığını ve süreçte önlerine çıkan engelleri de tek tek aştıklarını kaydetti. Batur, “Biz birinci önceliğimizin kentsel dönüşüm olduğunu her zaman söyledik ve çalışmalarımızı da bu yönde yaptık. Bu çalışmalara hız verdiğimizde İzmir Depremi, 6 Şubat depremleri meydana gelmemişti. Ülkenin deprem gerçeğini, Konak’ın yapı stokunun ne kadar eski olduğunu hiç unutmadık. Bugün kentsel dönüşümün ne kadar önemli olduğunu, sadece İzmir’de Konak’ta değil, tüm Türkiye’de kentsel dönüşümde kaybedecek tek bir dakikanın bile kalmadığını görüyoruz. Biz Konak’ta düğümleri çöze çöze ilerledik, ilerliyoruz. Bugün geldiğimiz nokta da artık önümüzde hiçbir engel kalmadı. Konaklı hemşehrilerim, vatandaşlarımız istiyor, biz istiyoruz. Mahkeme kararı da bizi destekledi. Artık Konak’ın makûs talihi değiştirecek adımları hızla atabiliriz” diye konuştu.

“Askıya çıkarıyoruz”

Batur, kentsel dönüşüm için sahada başlatılacak çalışmalar için tarih vererek, “Önümüzde çok önemli bir seçim var. 14 Mayıs akşamı tüm ülke bayram yerine dönecek. Önce 14 Mayıs bayramını kutlayacağız. 14 Mayıs bayramından hemen sonra da planlarımızı askıya çıkarıyoruz. O zamana kadar tüm hazırlıklarımız da tamamlanmış olacak. İmza sürecini ilk tamamlayacak bölgeden de kentsel dönüşüme başlıyoruz” dedi.

Başkan Batur, milletvekili adayları Ednan Arslan ve Şahbal Aras’la birlikte Ege Bölgesi Kars Demokrat Dernekleri Federasyonu Başkanı Burhan Yılmaz ve Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanı ve Konak Belediye Meclisi Üyesi Birol Özkardeşler’i de ziyaret etti.


Foto Galeri

Son Haberler
Kadın Emeğine Özel Sergi

02 Haziran 2023 Tarihinde Eklendi
40 Kez Okundu

Batur: Sosyal Demokrat Doğdum, Sosyal Demokrat Devam Edeceğim

01 Haziran 2023 Tarihinde Eklendi
40 Kez Okundu

Kıyı Ege’de Faaliyet Raporuna Onay

01 Haziran 2023 Tarihinde Eklendi
52 Kez Okundu

TBB’nin Kararına Başkan Batur’dan Sert Tepki

31 Mayıs 2023 Tarihinde Eklendi
36 Kez Okundu

Konaklı Gençler İş Eğitim Merkezi İle İstihdama Katılacak

30 Mayıs 2023 Tarihinde Eklendi
135 Kez Okundu

Konak’ta Gönüllü Ordusu Seçime Hazır

25 Mayıs 2023 Tarihinde Eklendi
135 Kez Okundu