KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > ‘Konak Tarih Gezileri’ne Yoğun İlgi

‘Konak Tarih Gezileri’ne Yoğun İlgi

04 Mayıs 2023 Tarihinde Eklendi 514 Kez Okundu

Konak Belediyesi’nin düzenlediği, Kadifekale’den Basmane’ye adım adım tarih yolculuğuna çıkaran Konak Tarih Gezileri başladı.

Konak Belediyesi’nin ilçenin simge yapıları, mimari yolculuğu, kent kültürü ve tarihini tanıtmak için düzenlediği ve artık bir gelenek haline gelen Konak Tarih Gezileri başladı. Kış döneminde ara verilen ve baharın gelmesiyle yeniden start alan geziler kapsamında Kadifekale ve Basmane bölgeleri, mekanların tarihi ve kültürel değerlerinin anlatımı eşliğinde gerçekleşiyor. Salı, Perşembe ve cumartesi günleri olmak üzere haftanın üç günü gerçekleştirilen ücretsiz geziler belediyenin Kent Tarihi biriminden randevu alınarak ve kontenjanlı olarak yapılıyor.

Kale’den Basmane’ye

Sabah belirlenen saatte buluşan gezi katılımcıları, kendileri için tahsis edilen belediye aracıyla Kadifekale’ye çıkıyor. Burada şehrin eşsiz manzarasının tadını çıkaran katılımcılar, bir yandan da Pagos tarihini ve İzmir’e dair mit ve hikayeleri dinliyor. Kale’nin ardından tarihi Basmane semtine geçilerek buradaki sivil ve dini mimari örnekleri ziyaret ediliyor ve gezi katılımcıları kent kültürüne ait tarihi detayları öğrenme fırsatı buluyor. Ücretsiz düzenlenen gezilere katılmak için Konak Belediyesi’nin 484 53 00 numaralı telefonundan Kent Tarihi birimine ait 2907 ve 2909 numaralı dahili hatlarına bağlanarak kayıt yaptırılıyor.


Foto Galeri

Son Haberler
Konak Belediyesi Ekipleri Fırtınadan Yıkılan Ağaca Müdahale Etti

29 Kasım 2023 Tarihinde Eklendi
21 Kez Okundu

Konak Belediyesi’nin Yeni Hizmet Binası İnşaatı Başladı

28 Kasım 2023 Tarihinde Eklendi
50 Kez Okundu

Başkan Batur’dan Kordon Esnafına İşgaliye Desteği

27 Kasım 2023 Tarihinde Eklendi
54 Kez Okundu

Başkan Batur’dan Kadına Şiddeti Önleme Belgesine İmza

27 Kasım 2023 Tarihinde Eklendi
55 Kez Okundu

Batur: Kadına Yönelik Şiddet İnsanlığa İhanettir

27 Kasım 2023 Tarihinde Eklendi
45 Kez Okundu

Başkan Batur, 24 Kasım’da Yine Öğretmeninin Yanında

24 Kasım 2023 Tarihinde Eklendi
75 Kez Okundu