KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Konak Belediyesi’nin Yeni Hizmet Binası İnşaatı Başladı

Konak Belediyesi’nin Yeni Hizmet Binası İnşaatı Başladı

28 Kasım 2023 Tarihinde Eklendi 808 Kez Okundu

Konak Belediyesi’nin Basmane’de inşa edilecek yeni hizmet binası arazisinde iş makineleri çalışmaya başladı. Başkan Batur, “İzmir’imize, Konak’ımıza yakışan bir hizmet binasını kazandırmak için söz vermiştik. İhalemiz tamamlanır tamamlanmaz inşaat faaliyeti başladı. Bir kez daha ‘söz verdik, yaptık’ demenin gururunu yaşıyoruz. Şehrimize, hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi.

Konak Belediyesi’nin, ihalesinin tamamlanmasıyla birlikte sözleşmesi hemen yapılanBasmane’deki hizmet binasının inşaatı için konteynerler yerleştirildi ve iş makineleri de alandaki yerini aldı. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Deprem felaketinin ardından boşaltıp yıkımını gerçekleştirdiğimiz hizmet binamızın yerine daha modern, işlevli ve en önemlisi Konak’ımıza, İzmir’imize, hemşerilerimize yakışır bir binayı kentimize kazandırıyoruz” dedi.

Batur: Söz verdik, yaptık

Başkan Batur, verdikleri sözü tuttuklarını ve inşaatın başladığını vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çok güzel, çok iddialı bir bina projemiz var. İhalemiz tamamlanır tamamlanmaz inşaat faaliyeti başladı. Biz, Konak’ta seçim döneminde verdiğimiz sözlerin yüzde 90’ından fazlasını yerine getirmiş bir belediyeyiz. Bununla da gurur duyuyoruz. Yeni hizmet binası yapımı ise, seçim döneminde değil biz görevdeyken, deprem felaketi yaşanmasıyla ortaya çıkmış, hesapta olmayan bir durumdu. Her şeye rağmen, biz bu işi yaparız, dedik ve vatandaşımıza, kentimize yakışır bir hizmet binası için söz verdik. Ülkenin içinden geçtiği ekonomik sıkıntılara ve krize rağmen ihalemizi tamamladık ve binamızın inşaatı başladı. Bir kez daha ‘söz verdik, yaptık’ demenin gururunu yaşıyoruz. Şimdiden, şehrimize, hemşehrilerimize hayırlı olsun.”

Konak’a çok yakışacak

Konak Belediyesi’nin daha önce 538 metrekare zemin üzerinde yer alan Basmane hizmet binası taban alanı, yapılan kamulaştırmayla birlikte 1093 metrekareye yükselmişti. İnşaatına başlanan yeni bina 1093 metrekare taban alanı üzerine 2 bodrum kat, zemin kat, yedi normal kat ve teras katından oluşacak. Binanın toplam inşaat alanı ise 11 bin 682 metrekare olarak planlanıyor. Binanın zemin katında bir sanat galerisi yer alırken yeni bina Konak Belediyesi’ne bir de meclis salonu kazandıracak. Yeni hizmet binası tamamlandığında hem modern görünümüyle şehir peyzajına şıklık katacak hem de belediyenin birimlerini bir araya toplayarak vatandaşın hizmet alması kolaylaşacak.


Foto Galeri

Son Haberler
Başkan Mutlu Belediye Çalışanlarıyla Bayramlaştı

14 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
35 Kez Okundu

Konak’tan Bir Dayanışma Daha: Bayramlıklar Giysi Market’ten

12 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
54 Kez Okundu

Konak, Ege Kent Konseyleri Birliği Buluşmasına Ev Sahipliği Yaptı

12 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
52 Kez Okundu

Konak’tan Bayram Dayanışması

10 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
91 Kez Okundu

Konak’ın Halk Oyunları Şenliği 18’inci Kez ‘Merhaba’ Dedi

10 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
91 Kez Okundu

Konak Belediye Meclisi Ayın İkinci Oturumunu Gerçekleştirdi

10 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
76 Kez Okundu