KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Konak Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi

Konak Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi

02 Kasım 2023 Tarihinde Eklendi 459 Kez Okundu

Kasım ayının ilk toplantısını gerçekleştiren Konak Belediye Meclisi’nde grup başkan vekilleri Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılını kutladı.

Konak Belediye Meclisi’nin kasım ayı toplantılarının ilki Selahattin Akçiçek Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Konak Belediye Meclisi Başkanvekili Mahmut Esat Aslan’ın yönettiği toplantıyı İYİ Parti Konak İlçe Başkanı Coşkun Tatar, Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ogün Sivri, İyi Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nazan Aruk ve MHP Konak İlçe Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Fatih Ölmez de takip etti. Her ay olduğu gibi kasım ayının ilk oturumunda da belediyenin son bir ayda gerçekleştirdiği hizmet ve faaliyetlerin anlatıldığı film gösterimi yapıldı.

Meclis gruplarından 100’üncü yıl kutlaması

Grup başkanvekillerinin Cumhuriyet’in 100’üncü yıldönümü mesajlarıyla başlayan oturumda CHP Grup Başkanvekili Cenap Börühan,  “29 Ekim’de özgürlüğü ve güçlü iradeyi kutladık. 100’üncü yılını kutladığımız Cumhuriyet’imiz yeni yüzyılında devlet ve millet aklı ile daha da güçlü hedeflere, daha da ileriye gidecektir. Cumhuriyet’imiz kutlu ve daim olsun” dedi.

AK PartiGrup Başkanvekili İsmail Özen de “Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılını büyük bir coşkuyla kutladık. Daha nice yüzyıllar kutlanmaya devam edecek” sözleriyle 100’üncü yılı kutladı.

İyi Parti Grup Başkanvekili Burcu Bostancıoğlu, 100’üncü yıl mesajında  “Cumhuriyet’imizin değerlerini korumak ve geleceğe taşımak için birlikte, omuz omuza mücadele edeceğiz. Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılında, büyük Atatürk’ün vizyonunu yaşatmanın ve güçlendirmenin kararlılığı içinde, sevgiyle, umutla ve azimle yolumuza devam edeceğiz” ifadelerine yer verirken, MHP Grup Başkanvekili Ali Peynirci de “Milli mücadelenin sonucunda Büyük Atatürk’ün Türk milletine en büyük armağanı cumhuriyet rejimi olmuştur. Kendilerini, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Nice yüz yıllara” dedi.  

Tarihi protokol için Başkan Batur’a tam yetki

Açılış konuşmalarının ardından meclis gündemine geçildi. Konak Belediye Meclisi, Kıllıoğlu Hamamı restorasyonunda Valilik ile yapılacak protokol için Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’a tam yetki verdi. Yapılacak protokol kapsamında tarihi hamamın restorasyonu için katkı payı alınacak. 

Konak Meclisinden vefa

Meclis üyeleri, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Konak Belediyesi Meclis Üyesi emekli öğretmen Nurten Serhadbeyi’ni unutmadı. Vefa örneği gösteren meclis, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Serhadbeyi anısına Balkanlardaki Türkçe eğitim veren öğretmenlerin de katılımıyla etkinlik düzenlenmesi kararı aldı.


Foto Galeri

Son Haberler
Başkan Mutlu Belediye Çalışanlarıyla Bayramlaştı

14 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
57 Kez Okundu

Konak’tan Bir Dayanışma Daha: Bayramlıklar Giysi Market’ten

12 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
76 Kez Okundu

Konak, Ege Kent Konseyleri Birliği Buluşmasına Ev Sahipliği Yaptı

12 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
73 Kez Okundu

Konak’tan Bayram Dayanışması

10 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
108 Kez Okundu

Konak’ın Halk Oyunları Şenliği 18’inci Kez ‘Merhaba’ Dedi

10 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
111 Kez Okundu

Konak Belediye Meclisi Ayın İkinci Oturumunu Gerçekleştirdi

10 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
92 Kez Okundu