KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Kılıçdaroğlu Konak Belediyesi’nin Çadır Kentini Ziyaret Etti

Kılıçdaroğlu Konak Belediyesi’nin Çadır Kentini Ziyaret Etti

11 Mart 2023 Tarihinde Eklendi 121 Kez Okundu

Kılıçdaroğlu: Demokratik, çağdaş ve güzel bir Türkiye’yi hep birlikte kuracağız

Konak Belediyesi’nin Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesinde kurduğu çadır kentinde kalan depremzede vatandaşları ziyarete gelen 13. Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Yanınızdayız, felaketi birlikte, dayanışma içinde atlatacağız” mesajı vererek vatandaşa umut oldu.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından büyük yıkım yaşayan şehirleri ziyaret ederek vatandaşla kucaklaşan 13. Cumhurbaşkanı Adayı ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun duraklarından biri de Konak Belediyesi’nin Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesinde kurduğu çadır kent oldu. 500’den fazla vatandaşa yuva olan, tüm ihtiyaçları karşılanarak güven ortamında yaşamaları sağlanan çadır kenti ziyaret eden Kılıçdaroğlu’nu, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur karşıladı. Konak Belediyesi’nin çadır kentinde depremzede vatandaşları dinleyen Kılıçdaroğlu’na Başkan Batur’la birlikte CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, Genel Başkan Yardımcıları Faik Öztrak, Seyit Torun, Alİ Öztunç, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve CHP’li ilçe belediye başkanları da eşlik etti.

Başkan Batur “Her zaman yanlarındayız, en iyi hizmet için çalışıyoruz”

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, kendisinden çadır kentle ilgili bilgi alan Kemal Kılıçdaroğlu’na burada yeni bir yaşam alanı oluşturduklarını ve çadır kentte kalanların tüm ihtiyaçlarının karşılanması için Konak Belediyesi personelinin yedi yirmi dört görev başında olduğunu söyledi. 115’i çocuk olmak üzere 500’ü aşkın vatandaşın çadır kentte yaşamlarına devam ettiğini söyleyen Başkan Batur, “Burada depremzede vatandaşlarımızın her zaman yanındayız. Her ihtiyaçlarıyla ilgileniyor, onlara en iyi şekilde hizmet vermek için çalışıyoruz” dedi.

Kılıçdaroğlu moral oldu, umut aşıladı

Yirmi gündür depremzede vatandaşların hizmetinde olan Konak Belediyesi çadır kentinde yaşamlarını sürdüren vatandaşlar, 13. Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyeti heyecanla karşıladı. Tek tek vatandaşlarla sohbet eden ve geçmiş olsun dileklerini ileten Kılıçdaroğlu, “Yanınızdayız, felaketi birlikte, dayanışma içinde atlatacağız” mesajı verdi. Çadır kentin yemekhanesinde vatandaşlarla birlikte çay içip sohbet eden Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşlardan deprem anında ve sonrasında yaşananları dinledi, ihtiyaç ve isteklerini sordu. 13. Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Demokratik, çağdaş ve güzel bir Türkiye’yi hep birlikte kuracağız” dedi. Vatandaşlar da Kılıçdaroğlu’na teşekkür ederek, “İyi ki varsınız, yanımızda olduğunuzu her zaman hissettik, Konak Belediyesi ve Konak Belediye Başkanı Abdül Batur bizi hiç yalnız bırakmadı. Her ihtiyacımız karşılanıyor, çocuklarımız mutlu. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin” dedi.

Çocuklardan Kılıçdaroğlu’na sevgi seli

Kemal Kılıçdaroğlu çocukların zaman geçirmekten en çok keyif aldıkları alan olan oyun ve eğitim çadırına uğramayı da ihmal etmedi. “İşte, bu güzel çocuklarımızın yarınları için daha çok çalışacağız. Güzel bir Türkiye’yi hep birlikte kuracağız” diyen Kılıçdaroğlu, çocuklara hediyeler verdi.  Kılıçdaroğlu, Konak Belediyesi çadır kentinin en küçük misafiri olan dört aylık Ebrar bebeği ve bir yaşındaki Emre’yi şefkatle kucakladı.

Gençlere tam destek

Çocukların sevgi seliyle karşıladığı Kılıçdaroğlu, gençleri de unutmadı. Çadır kentteki gençler, kendileriyle sohbet eden Kemal Kılıçdaroğlu’ndan üniversite hazırlıkları için destek istedi. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’u işaret eden Kılıçdaroğlu, “Belediye Başkanımız burada, size gereken her türlü desteği verecektir” dedi.


Foto Galeri

Son Haberler
Kütüphane Haftası’nda Konaklı Çocuklardan Örnek Davranış

31 Mart 2023 Tarihinde Eklendi
28 Kez Okundu

Konak’tan Çadır Kentte İlk İftar

24 Mart 2023 Tarihinde Eklendi
148 Kez Okundu

Nermin Abadan Unat Semt Evi Eğitim Yuvası Oldu

22 Mart 2023 Tarihinde Eklendi
154 Kez Okundu

Biz’im Fotoğraf Sergisi +1 Mutluluk Yaşattı

21 Mart 2023 Tarihinde Eklendi
90 Kez Okundu

Batur:Kahramanlarımızın Destanı Unutulmaz, Çanakkale Geçilmez

20 Mart 2023 Tarihinde Eklendi
94 Kez Okundu