KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > İTO’dan Batur’a Destek ve Birliktelik Mesajı

İTO’dan Batur’a Destek ve Birliktelik Mesajı

18 Nisan 2019 Tarihinde Eklendi 863 Kez Okundu

İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener ve İTO yönetimi ile birlikte, 31 Mart yerel seçimlerinde Konak Belediye Başkanı seçilen Abdül Batur’u ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi. İTO başkanı Mahmut Özgener ile Başkan Batur’un buluşmasında destek ve birliktelik mesajları verildi.

İnsana Dokunmayı, İnsanın İçinde Yaşamayı Bilen Başkan

İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener, İTO yönetim kurulu ile birlikte Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’a gerçekleştirdiği ziyarette ‘Aynı düşünce’de bir başkanla çalışmak bizi mutlu edecek’ dedi. Özgener “Bizim, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur ile eskiye dayanan bir dostluğumuz ve arkadaşlığımız var. İnsana dokunmayı, insanın içinde yaşamayı bilen bir başkansınız. Bu çok önemli bizim için. Zaten başarınızın arkasındaki gerçeğin de bu olduğunu düşünüyorum. Biz İTO seçimlerinde aynı anlayışla hareket ederek oda seçimlerini ‘Ben değil Biz’ diyerek kazandık. Bizimle aynı düşüncede bir başkanla, Abdül Batur ile aynı masada oturuyoruz şu an ve çok mutluyuz. Bizim odamızın da içinde bulunduğu ilçenin ve İzmir’in en önemli ilçesinin belediye başkanısınız. İTO olarak deneyimli ekibimizle herhangi bir çalışma ve proje ve destek ihtiyacınızda her zaman emrinize amadeyiz. Hepimizin ortak düşüncesi şehrimize değer katabilmek. Biz odamızı belediyenin bir parçası olarak görüyoruz. Konak’ta güzel işler yapacağınıza  inanıyoruz, yeni görevinizde başarılar diliyoruz” dedi.

Hep Birlikte Güzel İşler Yapacağız

İTO başkanı Mahmut Özgener ve İTO yönetim kurulunu makamında ağırlayan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konakta yapacağı çalışmalar ve Konak’ta gerçekleştireceği projeler ile ilgili bilgi verirken ‘Konak’ta yapacak çok işimiz var. Birinci öncelikli işimiz Kentsel dönüşüm’ dedi. Batur “İzmir Ticaret Odamızla bu zamana kadar olan süreç ve bundan sonraki sürecin daha iyiye gitmesi, özellikle Konak’ta yapılacak çalışmalarda da İTO’nun görüşlerini almak bizim için çok önemli. Özellikle Kemeraltı, Agora ve Kadifekale’ye kadar olan bölgenin tarihi misyon açısından ayağa kaldırılması noktasında sizlerin görüş ve önerileri çok önemli. Bu alanlarda sizlerden katkılar bekliyoruz. Konak Belediyesi olarak yapacağımız ve İTO ile gerçekleştireceğimiz tüm çalışmalarda sizlerden gelecek öneri ve projelere açık olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Çünkü bu kent bizim. Hep birlikte kenti kalkındırmak, heyecan katacak ve halkın içinde olacağı projeler üretmek bizim görevimiz. Tabi her şeyi belediye yapamaz. Ben yapıyorum dersek yanlış olur. Biz yapıyoruz. Zaten ‘Birlikte Konak’ diyerek yola çıktık. O yüzden sizlerin de katkılarını her zaman bekliyoruz. Oluşacak, aklınıza gelecek proje ve çözüm önerilerini mutlaka bizimle paylaşın. Konak’a geldiğimiz belli olmalı. Hep birlikte güzel işler yapacağız. Ben buna inanıyorum.  Konak benim için çok önemli.  Elli beş günlük seçim maratonunda bir baştan bir başa her yerini dolaştım. On bin adım attım günde. Bu süreçte şunu gördüm, Konak yıpranmış, eskimiş. Konak’ta yapacak çok işimiz var. Birinci öncelikli işimiz Kentsel dönüşüm. El değmemiş ve ivedi müdahale gerektiren bölgelerimiz için çalışmalarımızı hazırlayarak harekete geçeceğiz. Kentsel dönüşüm uzun soluklu bir çalışma. Ama neticede Konak’ın eskiyen bölgelerine insanlarımızın ihtiyaç duyduğu ve hak ettiği yaşam koşullarına ulaştıracağız. Tarihi değerlerin ön plana çıkarılması konusunda yoğunluklu olarak çalışılması gereken Kemeraltı, Agora, Basmane bölgelerinde sizlerin de katkılarını bekliyoruz. İzmir Ticaret Odamızın başkanı Sayın Mahmut Özgener hem odamızın başkanı hem de benim kardeşimdir. İzmir Ticaret odamızın sayın başkanına ve yönetimine nazik ziyaretleri için teşekkür ediyorum.

 

 


Foto Galeri

Son Haberler
Konak’ın Yeşil Sahadaki Sultanlarından Türkiye Derecesi

22 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
15 Kez Okundu

Konak Belediyesi’ne e-Belediyecilik Ödülü

21 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
40 Kez Okundu

Konak Belediye’sinin Kursları Üniversite Kazandırdı

20 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
59 Kez Okundu

Konaklı Gençlere Önce Eğitim Sonra İş

19 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
145 Kez Okundu

Konak’ta 7’den 77’ye Halk Oyunları Şenliği

18 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
73 Kez Okundu

Konak, Taçsız Kral’ı Unutmadı

14 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
95 Kez Okundu