KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > CHP Konak Seçim Startını Verdi

CHP Konak Seçim Startını Verdi

03 Şubat 2023 Tarihinde Eklendi 690 Kez Okundu

CHP Konak İlçe örgütü seçim startını örgütün tam kadro hazır bulunduğu toplantıyla verdi. Toplantıda partililerle bir araya gelen Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Aydınlık yarınlarımız için tüm gücümüzle çalışmamız gerekiyor. İktidara çok yakınız” diyerek, tam bir uyum ve disiplin içinde çalışılmasını istedi. Batur, “Hür türlü küskünlüğü, kırgınlığı bir kenara bırakıp Konak’ın gücünü gösterelim” dedi.   

CHP Konak İlçe örgütü seçim öncesi çalışmalarını, CHP Konak ilçe binasında düzenlenen geniş katılımlı bir toplantıyla başlattı. Partililerin seçim sürecinde yapılacak çalışmalarla ilgili görüşlerinin alınarak, yol haritasının belirlendiği toplantıya Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, CHP Konak İlçe Başkanı Akın Küçükoğullarından, CHP ilçe örgütleri yöneticileri, kadın ve gençlik kolları başkanları ve üyeleri ile Konak Belediye Meclisi üyeleri katıldı. Başkan Batur, toplantıda yaptığı konuşmada seçime yaklaşık 100 gün kaldığına dikkat çekerek, “Artık çok önemli bir sürece giriyoruz. Yaklaşık 100 gün sonra gerçekleşecek seçimde ana işleri bugün burada olan kadrolar yapacak. Bugün onun için buradayız. Bu yaklaşık üç aylık süre, çok çabuk geçer. Bu işi başaracağız; çünkü başka şansımız yok. Ya karanlığa doğru gideceğiz ya da aydınlığa doğru yönümüzü çevireceğiz. Bizlere çok büyük görevler düşüyor” diye konuştu.

Dayanışma çağrısı

Konak’ın seçim çalışması yapılacak 14 ayrı bölge olarak belirlendiğini söyleyen Batur, görev alacak tüm kadrolardan tam bir dayanışma ve disiplinle çalışılmasının beklendiğini vurguladı. “Önümüze bakalım. Genel seçimi almazsak yerel seçimin hiçbir önemi kalmayacak” diyen Batur, “Yerel seçimlerdeki disiplinle çalışalım. Her gün sahadaydık, kapı kapı çalıştık. Aynı şekilde çalışalım. Bize oy vermeyen mahallelerden başlamak kaydıyla sahada olmamız lazım. Artık herkes tüm konsantrasyonunu yapılacak genel seçime verecek. Aydınlık yarınlarımız için tüm gücümüzle çalışmamız gerekiyor. İktidara çok yakınız. Ben hissediyorum, onun için siz de hissedin. Bu seçim var olma seçimidir” dedi.

“İki misli çalışacağız”

Batur, Konak Belediye Meclisi üyelerinin ve CHP Konak ilçe yönetiminin Konak’a hâkim olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

“En fazla iş kadın ve gençlik kollarımıza düşüyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve il örgütü uyum içinde çalışacağız. Birbirimizle dayanışmaya, birbirimizle bir arada olmaya ihtiyacımız var. Kimsenin başka bir lüksü yok. Çocuklarımız, torunlarımız için hepimiz uğraşacağız. Hep birlikte iktidar olmak için hazırız. Konak’tan yüzde 64 oy almıştık. Seçimde adayımıza daha fazla oy çıkarmamız lazım. Bundan sonra seçim sürecini etkilemek için bilgi kirliliği yaratılacak, moral bozacak şeyler özellikle söylenecektir. Hiçbirine aldırış etmeden, moral bozmadan hedefimize bakacağız. Yerel seçimde nasıl çalıştıysak genel seçimde iki misli çalışacağız. Biz CHP ailesiyiz. Hür türlü küskünlüğü, kırgınlığı bir kenara bırakıp Konak’ın gücünü gösterelim.”    

Küçükoğullarından: Tek yürek çalışacağız

CHP Konak İlçe Başkanı Akın Küçükoğullarından da örgütün tüm hazırlıklarını tamamladığını belirterek, seçim için tüm güçleriyle çalışacaklarını vurguladı. Küçükoğullarından, “Tam anlamıyla seçime hazırlandık. Kadın kollarımız, gençlik kollarımız hazır. Hedefimize ulaşmak için tüm gücümüzle çalışacak, tek yürek olarak sahada gereken tüm çalışmaları yapacağız. Gece gündüz sahada, mahallelerimizde olacağız” diye konuştu. Küçükoğullarından tüm kadronun bir arada olacağı koordinasyon toplantılarının haftada bir kez düzenleneceğini belirterek, yapılan çalışmaların düzenli olarak değerlendirileceğini de kaydetti.


Foto Galeri

Son Haberler
Srebrenitsa Katliamı’nda Hayatını Kaybedenler Konak’ta anıldı

12 Temmuz 2024 Tarihinde Eklendi
90 Kez Okundu

Konak’ın Müzisyen Çocukları Sertifikalarını Aldı

12 Temmuz 2024 Tarihinde Eklendi
78 Kez Okundu

Başkan Mutlu, İZSU Genel Müdürü Erdoğan ile Sahaya İndi

10 Temmuz 2024 Tarihinde Eklendi
134 Kez Okundu

Konaklı Çocuklar İngilizceyi Eğlenerek Öğreniyor

09 Temmuz 2024 Tarihinde Eklendi
91 Kez Okundu