KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Batur: Daha Güzel Bir Dünya Hepimizin Önceliği

Batur: Daha Güzel Bir Dünya Hepimizin Önceliği

10 Mayıs 2023 Tarihinde Eklendi 344 Kez Okundu

Konak Belediyesi Çevre ve Geri Dönüşüm Teknolojileri Fuarında

Çevre ve Geri Dönüşüm Teknolojileri (We-Cycle )Fuarı’nda yerini alan Konak Belediyesi, kurduğu stantta yaptığı çalışmaları aktarırken, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur doğanın korunmasında yerel yönetimlere büyük görevler düştüğüne dikkat çekerek, “Bu fuarda özellikle yer almak istedik; çünkü çevre ve geri dönüşüm çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Bugün çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakmak hepimizin öncelikli görevi olmalı” diye konuştu.

Konak Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Fuar İzmir’de düzenlenen Çevre ve Geri Dönüşüm Teknolojileri (We-Cycle) Fuarı’nda yerini aldı.Konak Belediyesi’nin çevre ve geri dönüşüm çalışmalarının anlatıldığı stantı inceleyen Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, çevreye, geri dönüşüme, temiz enerjiye dikkat çeken fuarda özellikle yer almak istediklerini belirtti. Batur, “Çocuklarımıza daha güzel bir dünya bırakmak hepimizin öncelikli görevi. İnsanoğlunun dünyayı getirdiği durum ise ortada. Mutlaka önlem almalı ve insanları bilinçlendirmek için çalışmalar yapmalıyız. Bu noktada yerel yönetimlerin de üstüne büyük görevler düşüyor. Biz fuardaki standımızı da bu bilinçle hazırladık ve fuar katılımcılarına, sektör temsilcilerine, ziyaretçilere çalışmalarımızı anlatmak istedik” diye konuştu.

Türkiye’ye örnek çalışmalar

Konak Belediyesi olarak çevre ve geri dönüşüm çalışmalarına büyük önem verdiklerinin altını çizen Batur, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü kurduklarını vurguladı. Konak’ta Türkiye’ye örnek olacak bir çalışma yaparak, ambalaj ve kâğıt atığı toplayan sokak emekçilerinin daha düzenli ve hak kaybına uğramadan çalışmasını sağladıklarını vurgulayan Batur, gezici ambalaj atığı toplama aracını hizmete aldıklarını belirtti.“Geri Dönüşüm Evde Başlar” diyerek, pilot bölge olarak belirlenen Alsancak, Kahramanlar, Kültür ve Mimar Sinan mahallelerinde atıkları vatandaşların evlerinden topladıklarını belirten Batur, hazırladıkları iki projenin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen İklim Değişikliğine Uyum Hibe Programı kapsamında yaklaşık 5 buçuk milyon TL hibe almaya hak kazandığını da anımsattı.

İklim Farkındalık Merkezi kurulacak

Bu projelerden biri olan “SPACE - Farkındalık, İklim ve Çevre İçin Stratejik Ortaklık” projesi kapsamında Konak’ta İklim Farkındalık Merkezi kuracaklarını söyleyen Batur, Türkiye ve Avrupa Birliği üyesi ülkelerden yerel yönetim temsilcilerin katılacağı bir iklim zirvesini Konak’ta düzenleyecekleri de belirtti. Batur, “Clocalization - İklim Değişikliğine Uyum İçin Yerelleştirme” projesi kapsamında Avrupa’dan belediyelerle birlikte çalışacaklarını da sözlerine ekledi.

Konak Belediyesi’nin fuar standını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, eşi ve İzmir Köy-Koop Başkanı Neptün Soyer, ilçe belediye başkanları, CHP İzmir milletvekili adayları, sektör temsilcileri ziyaret etti.


Foto Galeri

Son Haberler
Konak’ta Günbatımında Gençlik Buluşması Var

17 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi
34 Kez Okundu

Çocuk İstismarı ve Akran Zorbalığına Karşı Örnek İş Birliği

17 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi
19 Kez Okundu

Konak’tan Hazır Giyim Sektöründe Kadın İstihdamına Yeni Model

17 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi
35 Kez Okundu

Konak’ta ‘Okuyan Bir Gelecek’ İnşa Ediliyor

15 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi
61 Kez Okundu

Konak’ta Kaçak Moloz Dökümüne Geçit Yok

14 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi
71 Kez Okundu

Konak’ta ‘Anneler Günü’ Coşkuyla Kutlandı

13 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi
95 Kez Okundu