KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Batur: Artık Değişim Şart. Hep Birlikte Bu Gidişatı Değiştireceğiz

Batur: Artık Değişim Şart. Hep Birlikte Bu Gidişatı Değiştireceğiz

02 Mayıs 2023 Tarihinde Eklendi 148 Kez Okundu

Pazaryerinde vatandaşın gündemi: Hayat pahalılığı

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Kahramanlar ve Toros Pazaryerlerine giderek pazarcı esnafını ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşla dertleşen Başkan Batur, “Kime sorsak konu aynı: Ekonomi. Pazaryerlerinden yükselen ses ile görüyoruz ki vatandaşın en önemli sorununun ekonomik sıkıntı olduğu çok açık.Vatandaşın alım gücü düştü, esnafımız kepenk kapatıyor. Bu sistemin iflas ettiğini hepimiz görüyoruz. Artık değişim şart. Hep birlikte bu gidişatı değiştireceğiz” dedi. 

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’un düzenli olarak gerçekleştirdiği esnaf ziyaretlerinin bu seferki durağı Kahramanlar ve Toros Pazaryeri oldu. Pazarcı esnafına hal hatır soran Başkan Batur, pazar alışverişini yapmaya çıkan vatandaşla da dertleşti. Fiyat artışlarının açıkça görüldüğü pazarlarda esnafın ve vatandaşın gündeminin ana başlığı,alım gücünün düşmesi ve hayat pahalılığı oldu.

Vatandaşın en büyük sıkıntısı alım gücü

Ekonomik şartlar karşısında ayakta durmaya çalıştıklarını dile getiren vatandaşları dinleyen Başkan Batur, ekonominin ve siyasetin nabzının pazarda attığını dile getirerek,“Pazaryerlerini dolaşırken nabzı anlıyorsunuz. Vatandaş önümüze geçiyor, ‘Bu fiyatlar nedir başkanım’ diyor. Sorumlu biz değiliz ama bize serzenişte bulunuyor. Vatandaşın en büyük sıkıntısı, alım gücü. Mutfaktaki yangın çok büyüdü. Artık öyle bir noktaya geldik ki insanlar taneyle satın almaya çalışıyor; bir kilo değil de yarım kilo, 250 gram alıp evine götürebiliyor. Pazaryerlerine girmek lazım, siyasetin nabzı orada. Pazaryerlerinden aldığım izlenim, vatandaşın serzenişinin en önemli nedeninin ekonomik sıkıntı olduğu” diye konuştu.

“Hep birlikte bu gidişatı değiştireceğiz”

“Asgari ücrete zam geliyor, emekli maaşına zam geliyor ama yapılan zamlar bir ay sonra eriyor, çünkü alım gücü bitiyor. Vatandaş şu anda maaşlara yapılan zamlarla, katkılarla avutulacak durumda değil” diyen Başkan Batur, halkın kararını verdiğini ve değişim döneminin geldiğini vurguladığı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu sistemin iflas ettiğini hepimiz görüyoruz. Ekonomik krizin en üst noktaya çıktığı bir süreç yaşadık. Artık bu sistemin bize uygun olmadığını bütün Türkiye biliyor. Sistemi değiştirmemiz lazım.  Parlamenter sisteme geçmemiz lazım. Vatandaşın alım gücü düştü, esnafımız kepenk kapatıyor. Bu sistemin iflas ettiğini hepimiz görüyoruz. Artık değişim şart. Hep birlikte bu gidişatı değiştireceğiz.”


Foto Galeri

Son Haberler
Kadın Emeğine Özel Sergi

02 Haziran 2023 Tarihinde Eklendi
40 Kez Okundu

Batur: Sosyal Demokrat Doğdum, Sosyal Demokrat Devam Edeceğim

01 Haziran 2023 Tarihinde Eklendi
40 Kez Okundu

Kıyı Ege’de Faaliyet Raporuna Onay

01 Haziran 2023 Tarihinde Eklendi
52 Kez Okundu

TBB’nin Kararına Başkan Batur’dan Sert Tepki

31 Mayıs 2023 Tarihinde Eklendi
36 Kez Okundu

Konaklı Gençler İş Eğitim Merkezi İle İstihdama Katılacak

30 Mayıs 2023 Tarihinde Eklendi
135 Kez Okundu

Konak’ta Gönüllü Ordusu Seçime Hazır

25 Mayıs 2023 Tarihinde Eklendi
134 Kez Okundu