KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Batur: Artık Değişim Şart. Hep Birlikte Bu Gidişatı Değiştireceğiz

Batur: Artık Değişim Şart. Hep Birlikte Bu Gidişatı Değiştireceğiz

02 Mayıs 2023 Tarihinde Eklendi 363 Kez Okundu

Pazaryerinde vatandaşın gündemi: Hayat pahalılığı

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Kahramanlar ve Toros Pazaryerlerine giderek pazarcı esnafını ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşla dertleşen Başkan Batur, “Kime sorsak konu aynı: Ekonomi. Pazaryerlerinden yükselen ses ile görüyoruz ki vatandaşın en önemli sorununun ekonomik sıkıntı olduğu çok açık.Vatandaşın alım gücü düştü, esnafımız kepenk kapatıyor. Bu sistemin iflas ettiğini hepimiz görüyoruz. Artık değişim şart. Hep birlikte bu gidişatı değiştireceğiz” dedi. 

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’un düzenli olarak gerçekleştirdiği esnaf ziyaretlerinin bu seferki durağı Kahramanlar ve Toros Pazaryeri oldu. Pazarcı esnafına hal hatır soran Başkan Batur, pazar alışverişini yapmaya çıkan vatandaşla da dertleşti. Fiyat artışlarının açıkça görüldüğü pazarlarda esnafın ve vatandaşın gündeminin ana başlığı,alım gücünün düşmesi ve hayat pahalılığı oldu.

Vatandaşın en büyük sıkıntısı alım gücü

Ekonomik şartlar karşısında ayakta durmaya çalıştıklarını dile getiren vatandaşları dinleyen Başkan Batur, ekonominin ve siyasetin nabzının pazarda attığını dile getirerek,“Pazaryerlerini dolaşırken nabzı anlıyorsunuz. Vatandaş önümüze geçiyor, ‘Bu fiyatlar nedir başkanım’ diyor. Sorumlu biz değiliz ama bize serzenişte bulunuyor. Vatandaşın en büyük sıkıntısı, alım gücü. Mutfaktaki yangın çok büyüdü. Artık öyle bir noktaya geldik ki insanlar taneyle satın almaya çalışıyor; bir kilo değil de yarım kilo, 250 gram alıp evine götürebiliyor. Pazaryerlerine girmek lazım, siyasetin nabzı orada. Pazaryerlerinden aldığım izlenim, vatandaşın serzenişinin en önemli nedeninin ekonomik sıkıntı olduğu” diye konuştu.

“Hep birlikte bu gidişatı değiştireceğiz”

“Asgari ücrete zam geliyor, emekli maaşına zam geliyor ama yapılan zamlar bir ay sonra eriyor, çünkü alım gücü bitiyor. Vatandaş şu anda maaşlara yapılan zamlarla, katkılarla avutulacak durumda değil” diyen Başkan Batur, halkın kararını verdiğini ve değişim döneminin geldiğini vurguladığı sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu sistemin iflas ettiğini hepimiz görüyoruz. Ekonomik krizin en üst noktaya çıktığı bir süreç yaşadık. Artık bu sistemin bize uygun olmadığını bütün Türkiye biliyor. Sistemi değiştirmemiz lazım.  Parlamenter sisteme geçmemiz lazım. Vatandaşın alım gücü düştü, esnafımız kepenk kapatıyor. Bu sistemin iflas ettiğini hepimiz görüyoruz. Artık değişim şart. Hep birlikte bu gidişatı değiştireceğiz.”


Foto Galeri

Son Haberler
Başkan Mutlu Belediye Çalışanlarıyla Bayramlaştı

14 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
34 Kez Okundu

Konak’tan Bir Dayanışma Daha: Bayramlıklar Giysi Market’ten

12 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
54 Kez Okundu

Konak, Ege Kent Konseyleri Birliği Buluşmasına Ev Sahipliği Yaptı

12 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
52 Kez Okundu

Konak’tan Bayram Dayanışması

10 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
91 Kez Okundu

Konak’ın Halk Oyunları Şenliği 18’inci Kez ‘Merhaba’ Dedi

10 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
91 Kez Okundu

Konak Belediye Meclisi Ayın İkinci Oturumunu Gerçekleştirdi

10 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
74 Kez Okundu