KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Başkan Batur’dan Roman Toplumuna Seçim Mesajı:

Başkan Batur’dan Roman Toplumuna Seçim Mesajı:

29 Nisan 2023 Tarihinde Eklendi 340 Kez Okundu

“Roman toplumuna güveniyoruz”

Konak Belediyesi’nin Roman sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini ve muhtarları ağırladığı etkinlikte konuşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “14 Mayıs hepimizin kurtuluş günü olacak. Roman toplumuna güveniyoruz. Hep birlikte güzel günlere, yarınlara doğru gidiyoruz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise “Romanların haklarını alabilmesi için demokrasiden başka çare yok. 14 Mayıs sabahı Romanlar hakkını alacak” dedi. CHP İzmir Milletvekili Adayı Yüksel Taşkın da “Biz sizlere ve demokrasiye inanıyoruz” diye konuştu.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak’ta bulunan Roman sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve Roman vatandaşların yoğun olarak yaşadığı mahallelerin muhtarlarıyla bir araya geldi. Konak Belediyesi’nin ilçedeki Roman sivil toplum kuruluşuyla iki yıl önce imzaladığı işbirliği protokolü kapsamında, Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlenen etkinliğe, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’un yanı sıra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir milletvekili adayları Yüksel Taşkın, Ednan Arslan,Sevda Erdan Kılıç, Devrim Barış Çelik, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP Konak İlçe Başkanı Akın Küçükoğullarından, Konak Belediye Meclisi üyeleri, Roman sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve Roman vatandaşlar katıldı.

Batur: CHP sizi bağrına basıyor

Roman kanaat önderleriyle birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği etkinlikte konuşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, ilk Roman milletvekilinin CHP’den çıktığını anımsatarak, “Özellikle Konak Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak hep birlikte güzel işler yapmaya, sizlerin problemlerini çözmeye çabalıyoruz. Şuna inanın, Tunç Başkan’ımla birlikte sizlerin problemlerini çözmek için tüm samimiyetimizle çalışıyoruz. Sizler için çalışan bir kurum daha var; o da CHP. Gerçekten sizleri bağrına basan ve tüm problemlerinize neşter vuran bir parti” dedi. 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Türkiye’nin geleceği adına çok önemli olduğunu söyleyen Batur, “14 Mayıs hepimizin kurtuluş günü olacak. Sizlere, Roman toplumuna güveniyoruz. Bu yola beraber çıktık ve hep beraber bu yolda yürümeye devam edeceğiz. Sizleri samimiyetle seven, Roman dostu olmaktan övünen belediye başkanlarıyız. Hep birlikte güzel günlere, yarınlara doğru gidiyoruz. Size söz, yine bahar gelecek. Size söz Bay Kemal sözünden dönmeyecek. Kemal Kılıçdaroğlu’nu, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Çankaya Köşkü’ne hep birlikte çıkaracağız. Roman kardeşlerim 14 Mayıs’ta mührü CHP’ye, Kemal Kılıçdaroğlu’nun isminin altına vuracaktır” diye konuştu. 14 Mayıs akşamı tüm yurtta bayram havası olacağını söyleyen Batur, “14 Mayıs akşamı güzel bir netice alalım, bir eğlence yapacağız. Oraya tüm Roman kardeşlerimi bekliyorum. Bizlere destek verdiğiniz, dayanışma ruhuyla arkamızda durduğunuz için teşekkür ediyorum. Sloganımız şu: Kazanacağız, kazanacağız” dedi.

Soyer: Tek çözüm demokrasi

Romanların başta eğitim, sağlık, istihdam olmak üzere her konuda toplumun gerisinde kaldığını ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de “Tek çözüm var; demokrasi. Romanların haklarını alabilmesi için demokrasiden başka çare yok. 14 Mayıs sabahı Romanlar hakkını alacak. Kendiniz için demokrasiyi getireceksiniz; çok az kaldı. Bunu hep beraber yapacağız. Türkiye’nin her yerinde baharlar getirmeye, çiçekler açtırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Taşkın: Sizlere inanıyoruz

CHP İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın ise İzmir’in, Roman toplumunun Konak Belediye Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı açısından çok şanslı olduğunu söyleyerek, “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Konak Belediye Başkanımız Roman toplumuna hizmet etmekte çağ atladı. Mahalle odaklı sosyal hizmetler anlayışında yani belediyeyi mahalleye indirmekte de çok başarılılar. Biz Türkiye’de mahallelere geliyor, sizlerle hayatı paylaşmaya çalışıyoruz. Biz sizlere ve demokrasiye inanıyoruz” diye konuştu.

Yangır: Birlikte başarabiliriz

Konak Belediye Meclisi Üyesi Ali Yangır da “Konak Belediye Başkanımız Abdül Batur’a ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer’e bize bu olanağı sağladığı için çok teşekkür ediyoruz. Biz ancak birlikte başarabiliriz” dedi.

Yapılan konuşmaların “Birleşe birleşe kazanacağız”, “Güzel günler göreceğiz, güneşli günler” sloganlarıyla kesildiği etkinlikte katılımcılar, Roman ekibinin müzik dinletisiyle keyifli vakitler geçirdi.


Foto Galeri

Son Haberler
Başkan Mutlu Belediye Çalışanlarıyla Bayramlaştı

14 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
35 Kez Okundu

Konak’tan Bir Dayanışma Daha: Bayramlıklar Giysi Market’ten

12 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
54 Kez Okundu

Konak, Ege Kent Konseyleri Birliği Buluşmasına Ev Sahipliği Yaptı

12 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
52 Kez Okundu

Konak’tan Bayram Dayanışması

10 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
91 Kez Okundu

Konak’ın Halk Oyunları Şenliği 18’inci Kez ‘Merhaba’ Dedi

10 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
91 Kez Okundu

Konak Belediye Meclisi Ayın İkinci Oturumunu Gerçekleştirdi

10 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
74 Kez Okundu