KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Başkan Batur’dan 10 Kasım Mesajı: Atatürk Özgürlüktür

Başkan Batur’dan 10 Kasım Mesajı: Atatürk Özgürlüktür

10 Kasım 2023 Tarihinde Eklendi 268 Kez Okundu

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Atatürk’ün özgürlük ve bağımsızlık demek olduğunu belirterek, “Onun bize bıraktığı mirasa sahip çıkmaya, sevgisini kalbimizde yaşatmaya ve bizlere emanet ettiği çağdaş Türkiye’yi daha aydınlık bir geleceğe taşımaya söz veriyoruz” dedi.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında Atatürk’ün tarihin akışını değiştirmiş büyük bir lider, cesur bir kahraman olduğunu vurgulayan Batur, Atatürk’ün laiklik, modernleşme, reform, çağdaş eğitim, kadın-erkek eşitliği demek olduğunu vurguladı. Batur’un laik, bağımsız Türkiye’yi sonsuza kadar yaşatma sözü verdiği mesajında şu ifadeler yer aldı:

“Sevgimiz asla bitmeyecek”

“Değerli hemşehrilerim,sevgili Konaklılar, bugün Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurlayışımızın 85. yıldönümü. O, bu topraklara özgürlük ve bağımsızlık getirmiş, cesur bir kahraman, tarihin akışını değiştirmiş büyük bir liderdi. O, çağdaş Türkiye’nin kurucusu, tüm dünyanın önünde saygıyla eğildiği eşsiz bir dehaydı. Onun bize bıraktığı mirasa sahip çıkmaya, sevgisini kalbimizde yaşatmaya ve bizlere emanet ettiği çağdaş Türkiye’yi daha aydınlık bir geleceğe taşımaya söz veriyoruz.Atatürk demek; laiklik demektir, reform demektir, modernleşme demektir, çağdaş ve bilimsel eğitim, kadın erkek eşitliği demektir.Atatürk özgürlüktür. Atatürk bağımsızlıktır. Atatürk cumhuriyettir. İlkeleri bugün hâlâ rehberimizdir. Devrimleri bize yol gösteren ışıktır. Ruhun şad olsun Atam. Eserlerini, bizlere emanet ettiğin laik, bağımsız Türkiye’yi sonsuza kadar yaşatacağız. Sana olan özlemimiz, sevgimiz asla bitmeyecek.”


Foto Galeri

Son Haberler
Konaklılar Kurban Bayramı’nda Dayanışmayı Seçti

18 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
31 Kez Okundu

Başkan Mutlu Belediye Çalışanlarıyla Bayramlaştı

14 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
82 Kez Okundu

Konak’tan Bir Dayanışma Daha: Bayramlıklar Giysi Market’ten

12 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
93 Kez Okundu

Konak, Ege Kent Konseyleri Birliği Buluşmasına Ev Sahipliği Yaptı

12 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
89 Kez Okundu

Konak’tan Bayram Dayanışması

10 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
121 Kez Okundu

Konak’ın Halk Oyunları Şenliği 18’inci Kez ‘Merhaba’ Dedi

10 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
116 Kez Okundu