KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > 100. Yıl Coşkusuna En Anlamlı Kutlama:Engelsiz Vals Gösterisi

100. Yıl Coşkusuna En Anlamlı Kutlama:Engelsiz Vals Gösterisi

27 Ekim 2023 Tarihinde Eklendi 173 Kez Okundu

BATUR: HER ŞARTTA CUMHURİYETE SAHİP ÇIKACAĞIZ

Konak Belediyesi Engelsiz Yaşam Köyü öğrencilerinin Engelsiz Vals gösterisi, Cumhuriyet Bayramı coşkusunu tüm ilçeye yayarken, etkinlikte konuşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Cumhuriyet demek fazilet demek, cumhuriyet demek Kuvayı Milliye demek, cumhuriyet demek çocuklarımızın, gençlerimizin geleceği demek. Her şartta cumhuriyete sahip çıkacağız” diye konuştu.

Konak Belediyesi’nin tüm haftaya yaydığı Cumhuriyet’in 100. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen en anlamlı etkinliklerden biri Dominik Caddesi’nde yapıldı. Konak Belediyesi’nin zihinsel engelli çocukların gelişimine destek olmak için kurduğu Engelsiz Yaşam Köyü’nün özel öğrencileri Engelsiz Vals gösterisiyle Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Özel çocukların gösterisi Cumhuriyet coşkusunu Dominik’ten tüm Konak’a yaydı.

Batur: Cumhuriyet demek, gelecek demek

Etkinlikte konuşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Cumhuriyet’in 100. yıl kutlamalarının çok önemli olduğunu vurguladı. Batur, “Cumhuriyet bu ülke için çok önemli. Cumhuriyet demek fazilet demek, cumhuriyet demek Kuvayı Milliye demek, cumhuriyet demek çocuklarımızın, gençlerimizin geleceği demek. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 100 yıl önce ülkenin en iyi yönetim şeklinin cumhuriyet olduğunun altını çizerek bu kararı verdi.Geldiğimiz noktada Atamıza her zamanki gibi minnetimizi, saygılarımızı ifade ediyoruz. Onun verdiği kararla bu ülke ayakta ve ayakta kalmaya devam ediyor. Her şartta cumhuriyete sahip çıkacağız.Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği cumhuriyete ve onun bize bıraktığı kurumlara hep birlikte, dayanışma içinde sahip çıkmaya devam edeceğiz. Cumhuriyet Bayramı’nızı büyük bir coşkuyla kutluyorum. Sonsuza kadar Cumhuriyet, sonsuza kadar Gazi Mustafa Kemal Atatürk” diye konuştu.

Öğrenci Andını okudular

Engelsiz Yaşam Köyü özel öğrencileri etkinlikte 1933 yılında Atatürk’ün onayı ve talimatıyla okutulmaya başlanan ancak 2013 yılında bir yönetmelikle kaldırılan Öğrenci Andını da okudu.


Foto Galeri

Son Haberler
Konak Belediyesi'nden Esnafa Kum Torbası Desteği

30 Kasım 2023 Tarihinde Eklendi
47 Kez Okundu

Konak Belediyesi Ekipleri Fırtınadan Yıkılan Ağaca Müdahale Etti

29 Kasım 2023 Tarihinde Eklendi
43 Kez Okundu

Konak Belediyesi’nin Yeni Hizmet Binası İnşaatı Başladı

28 Kasım 2023 Tarihinde Eklendi
73 Kez Okundu

Başkan Batur’dan Kordon Esnafına İşgaliye Desteği

27 Kasım 2023 Tarihinde Eklendi
63 Kez Okundu

Başkan Batur’dan Kadına Şiddeti Önleme Belgesine İmza

27 Kasım 2023 Tarihinde Eklendi
63 Kez Okundu

Batur: Kadına Yönelik Şiddet İnsanlığa İhanettir

27 Kasım 2023 Tarihinde Eklendi
53 Kez Okundu