Sağlık Hizmetleri
Anasayfa > Sağlık Hizmetleri > Cenaze Hizmetleri

Belediyemiz sınırları içerisinde evde gerçekleşen ölümlerde mesai saatleri içinde belediye doktorlarımız tarafından cenaze muayenesi yapılmakta ve yasal olarak uygun olduğu takdirde ücretsiz olarak ölüm belgesi (defin ruhsatı) düzenlenmektedir.

Bu hizmetten yararlanmak için 0232 484 22 91 numaralı telefonu mesai saatleri içinde arayabilirsiniz.

Hafta içi mesai saatleri dışında, hafta sonu ve resmi tatil günlerinde cenaze hizmeti almak için ALO 188 nolu telefonu arayarak nöbetçi doktorun adresinize yönlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Ölüm belgesi (defin ruhsatı) almak için ölüm olayını takiben cenazenin yerini değiştirmeden ve kesinlikle üzerinde herhangi bir işlem (yıkama, morg - gasilhaneye kaldırma, varsa üzerindeki sonda, kateter gibi tıbbi malzemelerin çıkartılması, vb) yapılmadan, vefatı esnasında yanında bulunan veya cenazenin sağlık durumu hakkında bilgi verebilecek yakınları tarafından belediyemize haber verilmelidir. Cenazenin kimlik belgesi ile birlikte varsa eski sağlık belgelerinin (sağlık karnesi, rapor, film ve tıbbi tahlil sonucu gibi) hazırlanması işlemlerde hız ve kolaylık sağlamaktadır.
Gömme izin belgesi düzenlenmeden cenazenin yerinin değiştirilmesi, üzerinde işlem yapılması, ilçe dışına çıkartılması, defnedilmesi vs. (ölüm olayını şüpheli ölüm durumuna düşürebileceğinden) adli ve cezai işlem gerektirebilmektedir.

Cenaze Nakil İşlemleri:

İl dışına gidecek olan cenazenizin nakil işlemleri için belediyemiz Sağlık İşleri Müdürlüğüne başvurarak gerekli işlemlerin yapılmasını ve gerekli evrakların düzenlenmesini sağlayabilirsiniz. Her türlü sorunuz için  0232 484 22 91 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Cenaze işlemleri sonrası Defin ve Mezarlık Hizmetleri için yine ücretsiz ALO 188 Cenaze Hizmetleri Hattı'nı arayarak yapmanız gerekenler konusunda detaylı bilgiler alabilirsiniz. ALO 188 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.

Vatandaşlarımıza en acılı günlerinde en hızlı ve memnuniyet veren hizmeti sunarak acılarını hafifletmek temel ilkemizdir.