KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Vedat Uğur’a Konak Belediyesi’nde Son Veda

Vedat Uğur’a Konak Belediyesi’nde Son Veda

19 Ocak 2024 Tarihinde Eklendi 488 Kez Okundu

Konak Belediyesi eski Meclis Üyesi Avukat Vedat Uğur, emek verdiği Konak Belediyesi’nin Basmane’deki hizmet binası önünde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek 60 yaşında hayata veda eden Konak Belediyesi eski Meclis Üyesi Avukat Vedat Uğur için Konak Belediyesi önünde tören düzenlendi. Belediye binasının önüne getirilen tabutu başında gerçekleşen törene Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Uğur’un ailesi ve dostları, Konak Belediyesi Meclis Üyeleri ile Konak Belediyesi bürokratları ve çalışanları katıldı.

Batur: Çok değerli kardeşimizi ebediyete uğurluyoruz

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, törende anlamlı bir konuşma yaparak Vedat Uğur’u son yolculuğuna şu sözlerle uğurladı:

“Konak Belediyesi’ne, kente hizmetleri olmuş; hukuk alanında güzel çalışmalar yapmış; geçmiş dönemde de belediyemizde hem imar hem de hukuk komisyonunda başkanlık görevini yerine getirmiş çok değerli bir kardeşimizi ebediyete uğurluyoruz. Hayat gelip geçici ama insanlar yaptıklarıyla, geride bıraktıklarıyla, geride bıraktıkları eserlerle gündemde kalırlar. Vedat beyle 2019 yılında Kemalpaşa belediye başkan aday adayıyken tanışmıştım. Daha sonra da dostluğumuz sürdü. Değerli kardeşimiz maalesef amansız hastalığına yenik düştü. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesine, Konak Belediyemizin çalışanlarına, partimize ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Nurlar içinde yatsın, ışıklar içinde uyusun. Allah rahmet eylesin.”

Mustafa Uğur: Babam koyu bir CHP’li ve Atatürkçüydü

Vedat Uğur’un oğlu Mustafa Uğur da aile adına yaptığı konuşmada, törene katılanlara teşekkürlerini iletti. Babasının CHP ve Atatürk sevgisine vurgu yapan Uğur, “Babamın hem sağlığında hem hastalığında yanında olan herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Babam koyu bir CHP’li ve Atatürkçüydü. Partisini çok severdi. Kansere karşı iki yıllık mücadelesinde maalesef dayanamadı. Bugün burada bizimle olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kırmızı karanfillerle uğurlandı

Konak Belediyesi önünde düzenlenen törende Uğur’a olan sevgi ve özlem,  tabutunun üzerine serilen kırmızı karanfillerle dile geldi. Gözyaşları içinde biten törenin ardından Uğur’un naaşı, son yolculuğuna uğurlanmak üzere Küçükyalı Hamidiye Camisine götürüldü.

Vedat Uğur kimdir?

Avukat Vedat Uğur, 15 Mart 1964 yılında Kemalpaşa’nın Armutlu ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1987 yılında mezun oldu. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra memleketine dönen Uğur, 1988 yılından itibaren meslek hayatına atılarak serbest avukatlık yapmaya başladı. 2014-2019 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi’nden Konak Belediyesi Meclis Üyeliği yaptı. Mecliste olduğu dönemde İmar ve Hukuk komisyonlarına başkanlık yaptı. Uğur evli ve bir çocuk babasıydı.


Foto Galeri

Son Haberler
Konak’ta Günbatımında Gençlik Buluşması Var

17 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi
34 Kez Okundu

Çocuk İstismarı ve Akran Zorbalığına Karşı Örnek İş Birliği

17 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi
19 Kez Okundu

Konak’tan Hazır Giyim Sektöründe Kadın İstihdamına Yeni Model

17 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi
35 Kez Okundu

Konak’ta ‘Okuyan Bir Gelecek’ İnşa Ediliyor

15 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi
61 Kez Okundu

Konak’ta Kaçak Moloz Dökümüne Geçit Yok

14 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi
71 Kez Okundu

Konak’ta ‘Anneler Günü’ Coşkuyla Kutlandı

13 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi
95 Kez Okundu