KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Konak Belediyesi’nin Çorba İkramı ile Soğuk Güne Sıcak Başlangıç

Konak Belediyesi’nin Çorba İkramı ile Soğuk Güne Sıcak Başlangıç

11 Ocak 2022 Tarihinde Eklendi 106 Kez Okundu

Sabah çorbanız Konak'tan

Konak Belediyesi’nin ikram araçları, her kış olduğu gibi bu kış dasabahın erken saatlerinde işlerine ve okullarına gitmek için yola koyulan vatandaşları, kentin işlek noktalarında karşılayarak çorba ikram ediyor. İzmirliler güne sıcak bir çorbayla başlamanın tadını çıkarıyor.

Konak Belediyesi’nin geleneksel hale gelen ve İzmirlilerin soğuk kış günlerine sıcak bir başlangıç yapmasını sağlayan sıcak çorba dağıtımı, bu kış da devam ediyor. Sabahın erken saatlerinde işlerine ve okullarına gitmek için yola çıkan vatandaşları, Konak Belediyesi’nin İkram Ekipleri kentin en işlek noktalarında karşılayarak sıcak çorba ikramında bulunuyor. Her gün 1500 kase çorba ikramı yapan ekipler, Sabah 7.30 ile 8.30 saatleri arasında, metro giriş çıkışlarında ve Kemeraltı girişinde dönüşümlü olarak hizmet veriyor. Vatandaşa ikram edilen çorbaların hazırlığı ve dağıtımında hijyene büyük önem verilirken, çorbaların lezzetli olmasına da özen gösteriliyor. Her gün farklı çorba çeşitleri taze taze üretilerek ikram ediliyor.

Hangi Gün, Nerede İkram Ediliyor?

Pazartesi Basmane Garı, Salı Üçyol metro, Çarşamba Bahribaba Parkı metro önü, Halkapınar metro önü ile Vilayet Konağı Kemeraltı girişinde çorba ikramı yapılıyor. Güne sıcak ve lezzetli bir çorbayla başlayan vatandaşlardan tam not alan çorba ikramı, kış aylarında, özellikle hava sıcaklığının düşük olduğu günlerde yapılmaya devam edecek. Sabahın erken saatinde işe giden esnafı, çalışanı, okula giden öğrenciyi mutlu eden uygulama ile her sabah 1500 kase çorba ikram ediliyor. Vatandaşıyla güne omuz omuza başlayan Konak Belediyesi paylaşma ruhunu da yansıtıyor. 


Foto Galeri

Son Haberler
Batur: Başlamak, İşin Yarısıdır

27 Ocak 2022 Tarihinde Eklendi
28 Kez Okundu

Başkan Batur Sahada, Esnafın Yanında

25 Ocak 2022 Tarihinde Eklendi
61 Kez Okundu

Konak Belediyesi Buzlanmaya Karşı Önlem Aldı

24 Ocak 2022 Tarihinde Eklendi
61 Kez Okundu

Konak Belediyesi Gültepe Planı İçin Kararlı

21 Ocak 2022 Tarihinde Eklendi
109 Kez Okundu

Konak’ta Engelli Kediler Güvenle Yaşayacak

20 Ocak 2022 Tarihinde Eklendi
106 Kez Okundu