KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Konak Belediyesi Bütçesi Kesin Hesabı Onaylandı

Konak Belediyesi Bütçesi Kesin Hesabı Onaylandı

21 Mayıs 2021 Tarihinde Eklendi 137 Kez Okundu

Konak Belediye Meclisi mayıs ayı ikinci oturumunda ilçede yapılacak olan İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Binası için plan değişikliği oy birliği ile geçti. Öte yandan 2020 Mali Yılı İdare ve Kesin Hesap Cetvelleri de tek tek oylanarak kabul edildi.

Konak Belediyesi’nin mayıs ayı ikinci meclis oturumu Selahattin Akçiçek Kültür Merkezinde gerçekleşti. Toplantıda, gündemin birinci maddesinde yer alan, Umurbey Mahallesi’nde İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası yapılması amacıyla İzmir Valiliği’nce talep edilen imar planı değişikliği oy birliği ile kabul edildi. İmar komisyonu üyelerine, gösterdikleri hassasiyet için teşekkürlerini ileten Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “İzmir İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binasının yapılması ile ilgili, İzmir Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından belediyemize ulaşan bir talep oldu. Komisyon üyesi arkadaşlarımız konu üzerinde hassasiyetle durarak kısa süre içinde sonuçlandırdılar. Yapılacak çalışma Konak ilçesinde olacak bir kamu binası. Hassasiyeti için imar komisyonu başkanımız başta olmak üzere komisyonda görev yapan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. 

Saydam ve güvenilir rapor

Toplantıda 2020 Mali Yılı İdare ve Kesin Hesap Cetvellerinin tetkik edilmesine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu raporu oy çokluğu ile kabul edildi. Konak Belediyesi’nin 2020 yılı içerisinde tüm mali iş ve işlemleri ile faaliyetlerini sağlıklı ve güvenilir bir biçimde yürüttüğü ve saydam, hesap verebilir şekilde gerçekleştirdiğinin beyan edildiği rapor tek tek oylama usulü ile meclisten geçti. 

Millet İttifakından ortak bildiri

Meclis oturumunda, Çin’in Uygur Türklerine yönelik uyguladığı baskı ve zulme karşı Millet İttifakı adına bir ortak bildiri okundu. Bildiride, “Çin Halk Cumhuriyeti’nin 2014 yılından itibaren Uygur Türkleri ile diğer soydaşlarımıza yönelik sistematik ve kitlesel şekilde uyguladığı ağır zulüm insanlığa karşı suçtur ve ne yazık ki hala devam etmektedir.  Konak Belediyesi Millet ittifakı Meclis Üyeleri olarak Çin’in soydaşlarımıza karşı yaptığı mezalimin karşısında durmaya edeceğimizi beyan ederiz” ifadelerine yer verildi.  


Foto Galeri

Son Haberler
Konak Belediyesi Yenilikçi Öğrenme Merkezi'ni Açıyor

10 Haziran 2021 Tarihinde Eklendi
73 Kez Okundu

İzmir Felsefe Günleri Sona Erdi

08 Haziran 2021 Tarihinde Eklendi
57 Kez Okundu

Konak Bilim Merkezi İnşaatı 6 Ayda Bitecek

07 Haziran 2021 Tarihinde Eklendi
109 Kez Okundu

Konak Belediye Meclisinde Yatırımlar İçin Oybirliği

05 Haziran 2021 Tarihinde Eklendi
120 Kez Okundu

Mübadele Parkı ve Anıtı Açıldı

04 Haziran 2021 Tarihinde Eklendi
186 Kez Okundu