KATEGORİLER
Anasayfa > Duyurular > Güzel Sanatlar ve Konservatuar Hazırlık Kurslarımız Başlıyor

Güzel Sanatlar ve Konservatuar Hazırlık Kurslarımız Başlıyor

1271 Kez Okundu

Konak Belediyesi, Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde tiyatronun temel alanlarında sanat eğitimlerine başlıyor.

Güzel Sanatlar Fakülteleri ve Konservatuarların Tiyatro bölümlerindeki eğitimi esas alan ve indirgenmiş bir konservatuar modeli sunan bu çalışmada yetenekli gençlerin, bu alanlarda yetenek sahibi olduğu halde çeşitli sebeplerle eğitim alamamış kişilerin sanatsal bir eğitimden yararlanması amaçlanmıştır.

Alanlarında uzman ve liyakat sahibi sanatçılardan oluşan bir kadro ile 8 aylık süreçte aşağıdaki başlıklarda dersler yürütülecektir.

 

Program 1: Oyunculuk

* Temel Oyunculuk

* Ses-Nefes ve Diksiyon

* Şan ve Dans

* Hareket ve Doğaçlama


Program 2: Yazarlık

* Yaratıcı ve Dramatik Yazarlık

 

Katılımcılar, Oyunculuk ve Yazarlık alanlarındaki yeteneklerini ve birikimlerini özel bir değerlendirme ekibiyle paylaşacakları bir ön eleme ile seçilecektir.

Bu amaçla niyet mektubu ve özgeçmişleri ekledikleri fotoğraflarının yer aldığı başvuru formlarını dolduracaklardır. Eleme için Oyuncu adaylarından kısa bir oyunculuk parçasını (komedya, tragedya ya da gerçekçi ve çağdaş dramlardan seçilmiş bir tirad) ezberleyip oynamaları istenecektir. Ayrıca kendi seçecekleri bir şiir, şarkı ya da dansla yeteneklerini göstermeleri beklenir. Adaylar 6 Aralık 2022 tarihinde saat 11.00 itibariyle seçmelerin yapılacağı Türkan Saylan Kültür Merkezinde hazır bulunmalıdırlar. Bu tarihten önce başvuru formlarını doldurup aşağıdaki adrese göndermiş olmaları gereklidir.

Yazar adaylarından betimleme ve kurgu becerileri ile genel kültürlerini gösterebilecekleri bir değerlendirmeye katılmaları beklenir. 4 Aralık 2022 tarihinde saat 11.00 itibariyle seçme yapılacak Türkan Saylan Kültür Merkezinde hazır bulunmalıdırlar. Butarihten önce başvuru formlarını doldurup aşağıdaki adrese göndermiş olmaları gereklidir. Başvuru formuyla birlikte kendi yazdıkları bir deneme, makale, şiir ya da kısa öyküyü da e-postaya ekleyebilirler. Değerlendirme esnasında kendilerinden bir kısa öykü ya da deneme yazmaları bekleneceğinden kağıt kalem bulundurmalarında yarar vardır.

Seçmeler sonunda sınırlı bir sayıda katılımcı kontenjana alınacak ve 8 aylık eğitime devam edecektir. Kontenjan içinde yer alamayan adaylar ayda bir yapılacak seminer ve atölyelere katılım sağlayabilecektir.

Kayıt formunu edinmek için buraya tıklayabilirsiniz. 


Son Haberler
Yarışmalar

01 Aralık 2022 Tarihinde Eklendi
7 Kez Okundu

Hatay ve Kahramanlar Pazaryeri Kurası Hakkında Duyuru

25 Kasım 2022 Tarihinde Eklendi
88 Kez Okundu

4. Sefarad Kültür Festivali

24 Kasım 2022 Tarihinde Eklendi
223 Kez Okundu

Zabıta Müdürlüğümüzden Duyuru

09 Kasım 2022 Tarihinde Eklendi
69 Kez Okundu

6. Eflatun Nuri Ulusal Karikatür Yarışması başlıyor

09 Kasım 2022 Tarihinde Eklendi
441 Kez Okundu

Çocuk Belediye Başkanımızı Seçiyoruz

23 Eylül 2022 Tarihinde Eklendi
214 Kez Okundu