KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Batur: Bizler Soydaş, Bizler Kardeş, Bizler Çok İyi Dostlarız

Batur: Bizler Soydaş, Bizler Kardeş, Bizler Çok İyi Dostlarız

11 Kasım 2021 Tarihinde Eklendi 123 Kez Okundu

Makedonya’daki temaslarını sürdüren Başkan Batur, kardeş şehir Manastır’ın göreve yeni başlayan Belediye Başkanı Tony Konyanovski'yi ilk ziyaret eden ve kutlayan kişi oldu. Resne Belediye Başkanı Jovan Tozievske ile de bir araya gelen Başkan Batur, Niyazi Bey Konağı Kütüphanesi’ne Nutuk armağan etti. Türk köylerini de ziyaret eden Batur, “Bu coğrafyayı, bu toprakları da ortak tarihimizden ve kültürümüzden güç alarak evim gibi kabul ediyorum. Bizler soydaş, bizler kardeş, bizler çok iyi dostlarız” dedi.

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Makedonya’da kardeş şehir Manastır’ın (Bitola) yeni seçilen Belediye Başkanı Tony Konyanovski'yi göreve başladığı ilk gün ziyaret ederek başarı dileklerini iletti. Başkan Batur, Resne ziyaretinde ise Resne Belediye Başkanı Jovan Tozievske’yle bir araya geldi. Tozievske’yle birlikte Resneli Niyazi Bey Konağı’nı gezen Batur, buradaki kütüphaneye Nutuk armağan etti. Batur, içinde hiç Türkçe kitap bulunmayan kütüphaneye, İzmir’den kitap göndereceklerini söyledi. Resne’deki Türk köylerini de ziyaret den Batur, “Bu coğrafyayı, bu toprakları da ortak tarihimizden ve kültürümüzden güç alarak evim gibi kabul ediyorum. Bizler soydaş, bizler kardeş, bizler çok iyi dostlarız” dedi.

Çiçeği burnunda başkanın ilk ziyaretçisi Batur oldu

Makedonya’daki temaslarını sürdüren Başkan Batur, Konak Belediyesi’nin kardeş şehri Manastır’da, yeni seçilen Belediye Başkanı Tony Konyanovski'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Görevdeki ilk gününde Konyanovski’yle bir araya gelerek başarı dileklerini ileten Başkan Batur, çiçeği burnunda başkanın ilk ziyaretçisi oldu. Dostluk ve kardeşlik mesajlarının verildiği görüşmede, ilerleyen süreçte kardeşlik ilişkilerinin geliştirilmesi, ortak çalışma ve projeler hazırlanması kararlaştırıldı.

En güzel armağan Nutuk

Manastır’ın yanı sıra Türk köylerinin bulunduğu Resne’yi de ziyaret eden Başkan Batur, burada Resne Belediye Başkanı Jovan Tozievske ile bir araya geldi. Hürriyet Kahramanı olarak adlandırılan Resneli Niyazi Bey Konağı’nı gezen Başkan Batur, burada bulunan kütüphaneye Nutuk armağan etti. Kütüphanede hiç Türkçe kitap olmadığını öğrenen Başkan Batur, İzmir’e döner dönmez Resneli Niyazi Bey Konağı Kütüphanesine Türk Edebiyatının en güzel örneklerinden kitaplar göndereceklerinin sözünü verdi.

Resneli çocuklardan Batur’a coşkulu karşılama

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Resne’deki Türk köylerine yaptığı ziyarette Kanatlar Köyü İlkokulu çocukları tarafından coşkuyla karşılandı. Başkan Batur, ellerinde Türk Bayraklarıyla kendisini selamlayan çocuklarla ve köylülerle uzun uzun sohbet etti. Batur, Makedonya'da Kanatlar Türk Köyü'nü ziyaret ettik. Resne’deki Türk köylerinin temsilcileri ile sohbet ettik.Bu coğrafyayı, bu toprakları da ortak tarihimizden ve kültürümüzden güç alarak evim gibi kabul ediyorum. Bizler soydaş, bizler kardeş, bizler çok iyi dostlarız. Soydaşlarımıza ve köy okulundaki çocuklarımıza sıcak karşılamaları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Foto Galeri

Son Haberler
İzmir Sevdalıları Konak’ta Anıldı

02 Aralık 2021 Tarihinde Eklendi
15 Kez Okundu

Konak Belediyesi’nin Yeni Bina Projesi Görücüye Çıktı

02 Aralık 2021 Tarihinde Eklendi
37 Kez Okundu

Kıyı Egeli Belediyelere Afet Farkındalık Eğitimi

01 Aralık 2021 Tarihinde Eklendi
25 Kez Okundu

İzmir Sefarad Kültür Festivali Başladı

30 Kasım 2021 Tarihinde Eklendi
67 Kez Okundu

Özgür Kadınlar Güçlü Yarınlar İçin Bir Araya Geldi

27 Kasım 2021 Tarihinde Eklendi
51 Kez Okundu

İzmir Sefarad Kültür Festivali Başlıyor

26 Kasım 2021 Tarihinde Eklendi
57 Kez Okundu