KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Başkan Mutlu’dan Üreten Kadınlara Çifte Müjde

Başkan Mutlu’dan Üreten Kadınlara Çifte Müjde

11 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi 95 Kez Okundu

İleri Yaş’ın kursiyerlerinden ‘Anneler Günü’ sergisi

İleri Yaş Sağlıklı Yaşam Merkezi’nin ‘Anneler Günü’ sergisine katılan Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, kursiyerlerin ürünlerini Türkiye genelinde satışa sunup gelir elde edebilmeleri amacıyla dijital bir platform oluşturmanın yanı sıra satış yapılabilecekleri bir mağaza açma çalışması içinde olduklarının müjdesini verdi.

Konak Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde 55 yaş üstü vatandaşlara birbirinden farklı hobi kursu imkanı veren İleri Yaş Sağlıklı Yaşam Merkezi kursiyerleri, hünerlerini Anneler Günü Sergisi ile beğeniye sundu. Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, serginin açılış kurdelesini Konak Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Mustafa Ercan Mete, kurs öğretmenleri ve kursiyerlerle birlikte kesti. Başkan Mutlu deri ve makrome, seramik, resim, heykel, katı sanatı, epoksi, punch, amigurumi oyuncak yapımı, üç boyutlu kağıt rölyef, örgü ve tezhip türlerinde üretilen el emeği eserleri yakından inceledi. Sergi salonu dışında dersliklerde açılan sergileri de gezen Başkan Mutlu, resim kursu öğretmeni Elvan Gökmen ile Pouring tekniği ile resim uygulaması yaparken, öğretmen Filiz Eriş ile birlikte de tokat baskı tekniği ile şal üzerine baskı yapma deneyimi yaşadı. Kursiyer Nilgün Balcı kendi yaptığı zeytin dalı baskılı şalı, tezhip kursiyerleri de bir tabloyu Anneler Günü dolayısıyla Başkan Mutlu’ya hediye etti. Okuma yazma ve dijital okur-yazarlık sınıflarını da ziyaret eden Mutlu, gayretlerinden ötürü tüm kursiyerleri kutladı.

Talepleri en kısa zamanda yerine getireceğiz

Anneler Günü Sergisi’ni gezdikten sonra örgü sınıfının mini defilesini izleyen Başkan Mutlu, “İleri Yaş Sağlıklı Yaşam Merkezi’ne geldik ama gencecik, pırıl pırıl dostların el emekleriyle karşılaştığımız için çok mutluyum. Hepinizin ellerine sağlık… Zamanın değerlendirilmesi ve hobi açısından bakıldığında gerçekten profesyonel düzeyde işler çıkmış. Sizlerle gurur duyduk. Bu çalışmaların daha üste taşınması, satış olarak da imkan yaratılması, dikiş makinesi gibi talepleri aldık. Bunları en kısa zamanda yerine getireceğiz. Üst katı tekrar kafe olarak kullanıma açacağız. Böylece çok daha fazla keyifle çalışılacak bir yer olacak” ifadelerini kullandı.

Satış yapılabilecek imkanlar çok yakında

Renkli ve eğlenceli anların yaşandığı defile sonrasında günün anısına tüm kursiyerlerle fotoğraf çektiren Başkan Mutlu, kursiyerlerin el emeği ürünlerini Türkiye genelinde satışa sunup gelir elde edebilmeleri amacıyla dijital bir platform oluşturmanın yanı sıra satış yapılabilecek bir mağaza açma çalışması içinde olduklarının müjdesini verdi.


Foto Galeri

Son Haberler
Konak’ta Açık Havada Spor Keyfi Başlıyor

24 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi
46 Kez Okundu

Ege’nin Türküsü Konak’ta Yankılandı

24 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi
45 Kez Okundu

Konak’ta İşyerlerine Hem Denetim Hem Bilgilendirme

23 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi
52 Kez Okundu

Konak’ın Semt Merkezlerinden El Emeği Sergi

23 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi
57 Kez Okundu

Konak’ın Tanıtımı İçin Agora’da Tarihi Buluşma

21 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi
84 Kez Okundu

Konak’tan Müzeler Haftası’nda Etkinlik Yağmuru

20 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi
72 Kez Okundu