KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Başkan Batur: Bir An Evvel Bina Envanterinin Çıkarılması Gerekiyor

Başkan Batur: Bir An Evvel Bina Envanterinin Çıkarılması Gerekiyor

03 Kasım 2020 Tarihinde Eklendi 299 Kez Okundu

Konak’ta en acı meclis

Konak Belediyesi’nin kasım ayı meclisinde, belediyelerin bina envanterlerini bir an evvel çıkarması ve vatandaşların güvenli binalarda yaşaması için belediye meclislerinin karar almaları gerektiğini dile getiren Başkan Batur, “İnsanımız güvenli binalarda yaşamalı. Bununla ilgili hangi radikal karar alınacaksa hep beraber almalıyız. Bu konuda meclisimize güveniyoruz” dedi. 

Konak Belediyesi’nin kasım ayı olağan meclisi Kültürpark’taki Fuar Evlendirme Dairesi Salonunda gerçekleşti. Enkaz alanına gidilecek olması sebebiyle hızlıca gerçekleştirilen toplantıda, depremde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Mimar kimliği ile deprem sonrası yıkılan ve hasar alan binalar hakkında bilgi veren Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, tüm belediyelerin bir an önce bina envanterini çıkarması gerektiğinin altını çizdi. Kentte güvenli binaların yapılması için üzerlerine düşen görevi yapacaklarını ve meclislerinde gerekli kararları alacaklarını dile getiren Başkan Batur şunları söyledi: 
“Depremde çöken binalarda özellikle zemin katlarla ilgili, kolonların kesildiği, taşıyıcı duvarların deforme edildiğiyle ilgili duyumlar geliyor. Bunlar binaların mukavemetini etkileyen şeyler. Hem büyükşehir hem ilçe belediyelerin çalışmasıyla bir an evvel bina envanterlerinin çıkarılması gerekiyor. Kente güvenli bina yapılması konusunda belediye meclislerine düşen görevi yerine getirmemiz lazım. Önce insanımız güvenli binalarda yaşamalı. Bununla ilgili hangi radikal karar alınacaksa hep beraber almalıyız. Bu konuda meclisimize güveniyoruz. Bir kez daha depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet sevenlerine başsağlığı diliyorum. Yaralı hemşehrilerimizin bir an evvel iyileşmesini; hala enkaz altında nefes alan, hayata tutunmaya çalışan kardeşlerimize bir an evvel ulaşılmasını bütün kalbimle diliyorum.”


Foto Galeri

Son Haberler
Gültepe Spor Kompleksine Kavuşuyor

06 Mayıs 2021 Tarihinde Eklendi
20 Kez Okundu

İş Garantili Kursun İlk Mezunları Geliyor

05 Mayıs 2021 Tarihinde Eklendi
40 Kez Okundu

Konak’ta Sevimli Dostlar İçin Yoğun Mesai

04 Mayıs 2021 Tarihinde Eklendi
59 Kez Okundu

Konak Bilim Merkezi İçin Temel Atıldı

03 Mayıs 2021 Tarihinde Eklendi
48 Kez Okundu

Başkan Batur’dan Kıyı Belediyelerine Destek Çağrısı

01 Mayıs 2021 Tarihinde Eklendi
35 Kez Okundu