KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Konaklı Miniklerden Sanat Eseri Çömlekler

Konaklı Miniklerden Sanat Eseri Çömlekler

02 Şubat 2020 Tarihinde Eklendi 159 Kez Okundu

Sömestr tatiliyle birlikte derslere bir süreliğine ara veren öğrenciler etkinlikten etkinliğe koştu. Tatilin son günlerinde Konak Belediyesinin düzenlediği Çömlek Yapım Atölyesine katılan minikler, marifetli elleriyle birbirinden güzel çömlekler yaptı.

Konak Belediyesi yarıyıl tatili boyunca çocuklar için birbirinden keyifli programlar hazırladı. İlk ve ortaokul öğrencilerinin ücretsiz katılabileceği tiyatro, yazarla buluşma, film yapımı gibi çeşitli atölyelerin yanında minik ellerin adeta bir ustaya dönüştüğü “Çömlek Yapım Atölyesi” de düzenledi. Konak Belediyesi Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi'nde yapılan Atölye, 10”ar kişilik gruplar halinde ve her yaş grubu için ayrı ayrı düzenlendi.

Çocuklar için adeta bir terapi

Çömlek Yapım Atölyesi, çocuklar için eğlenceli vakit geçirmenin yollarından biri olsa da bunun çok daha ötesinde yararlar sağlıyor. Çömlek yapımı ile çocukların üretkenliği, yaratıcılığı ve estetik duyarlılığı gelişirken, yetenekleri de ortaya çıkarmada yardımcı oluyor. Çömlek yapımında kullanılan çamurun, sakinleştirici ve şiddet gibi istenmeyen davranışları yok edici bir malzeme olması, çocuklar üzerinde terapi etkisi yaratıyor.

Tüm bu özellikleri nedeniyle yoğun ilgi gören Çömlek Yapım Atölyesi, yarıyıl tatili ile sınırlı değil. Mayıs ayına kadar ayda iki kez düzenlenecek olan Atölyeye katılım için anne ve babalar, Belediyemiz sosyal medya hesaplarını takip ederek kayıt yaptırabilirler.


Foto Galeri

Son Haberler
Konak Zabıtasından Pazaryerlerinde Koronavirüs Denetimi

25 Mart 2020 Tarihinde Eklendi
50 Kez Okundu

Konak, Can Dostları Unutmadı

23 Mart 2020 Tarihinde Eklendi
62 Kez Okundu

Başkan Batur TBB Toplantısına Video Konferans İle Katıldı

23 Mart 2020 Tarihinde Eklendi
48 Kez Okundu

Konak’ta İhtiyaç Sahipleri Unutulmadı

23 Mart 2020 Tarihinde Eklendi
137 Kez Okundu

Konak Belediyesi Parklardaki Bankları Kaldırıyor

21 Mart 2020 Tarihinde Eklendi
93 Kez Okundu

Konak Temizlik İşçileri ile Gurur Duyuyor

21 Mart 2020 Tarihinde Eklendi
94 Kez Okundu