KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Konak’ta Yol ve Kaldırım Çalışmaları Hız Kesmeden Sürüyor

Konak’ta Yol ve Kaldırım Çalışmaları Hız Kesmeden Sürüyor

08 Mayıs 2024 Tarihinde Eklendi 147 Kez Okundu

Konak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüilçenin dört bir yanında yol ve kaldırımların bakım, onarım ve yenileme çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Güzelyalı-Göztepe arasındaki kaldırım taşlarının onarım ve yenilemesini bitiren ekipler, çalışmalarına ilçenin başka noktalarında devam ediyor.

Konak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde asfalt sermenin yanı sıra kaldırım onarım ve yenileme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Güzelyalı-Göztepe bölgesindeki yaklaşık 2 buçuk kilometrelik mesafede kaldırımların bakım, onarım ve yenileme çalışmasını bitiren ekipler, Göztepe 34 Sokak’ta Poligon Deresi kenarındaki kaldırımları yenilemeye başladı. Semt sakinlerinin daha güvenle kullanacağı kaldırımların kilit taşlarını titizlikle döşeyen ekipler, en kısa zamanda çalışmayı bitirmeyi hedefliyor. Vatandaşlar tarafından Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu’ya iletilen talep üzerine Poligon Deresi üzerinde bulunan asma köprü Göztepe Spor Kulübü’nün sarı-kırmızı renklerine yeniden boyandı. Çalışmayı gören vatandaşlar, taleplerinin kısa sürede yerine getirilmesi nedeniyle Başkan Mutlu’ya ve ekiplere teşekkür etti. Asfalt şantiye ekipleri ise Etiler Mahallesi’nde asfalt serme ve yama çalışması yaptı. Etiler Mahallesi 1257 Sokak ve Aziz Vukolos Kilisesi civarındaki sokaklarda yama çalışması yapan ekipler, 1279 Sokak’ta da asfalt serimi yaptı. Boydan boya asfaltlanan yol kısa sürede yeniden mahalle sakinlerinin kullanımına sunuldu.

Anafartalar’da çalışmalar sürüyor

Öte yandan Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu’nun talimatıyla Anafartalar Caddesi’nde başlatılan çalışmalar da tüm hızıyla devam ediyor. Esnaf ve vatandaşın mağdur edilmemesi amacıyla Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler gece gündüz iki ayrı vardiya şeklinde çalışıyor. Tarihi Altınpark tarafından başlatılan kilit taş döşeme çalışmasının Hatuniye Camii’ne kadar olan bölümü bitirilirken, trafiğin kontrollü olarak devam ettiği bölgede ekipler kilit taş döşemeye devam ediyor.

Ekiplerimiz gece gündüz çalışıyor

Vatandaşların konforunu ve taleplerini öncelediklerini dile getiren Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, “İlçemizde yaşayan komşularımızın konforu ve mutluluğu bizim için çok önemli. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz mahallelerden gelen talepleri en kısa zamanda yerine getirmek için gece gündüz çalışıyor. Konak’ımızın, kentimizin daha güzel olması için hizmetlerimize devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.


Foto Galeri

Son Haberler
Başkan Mutlu Belediye Çalışanlarıyla Bayramlaştı

14 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
57 Kez Okundu

Konak’tan Bir Dayanışma Daha: Bayramlıklar Giysi Market’ten

12 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
76 Kez Okundu

Konak, Ege Kent Konseyleri Birliği Buluşmasına Ev Sahipliği Yaptı

12 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
74 Kez Okundu

Konak’tan Bayram Dayanışması

10 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
108 Kez Okundu

Konak’ın Halk Oyunları Şenliği 18’inci Kez ‘Merhaba’ Dedi

10 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
111 Kez Okundu

Konak Belediye Meclisi Ayın İkinci Oturumunu Gerçekleştirdi

10 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
92 Kez Okundu