KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Konak’ın Projesi Roman Mahallelerine Umut Olacak

Konak’ın Projesi Roman Mahallelerine Umut Olacak

13 Ocak 2023 Tarihinde Eklendi 366 Kez Okundu

Konak’ta madde bağımlılığıyla mücadele kapsamında yürütülecek “Hayata Bağlan Bağımlı Olma” projesinin protokolü imzalanarak, çalışmalar için düğmeye basıldı.6 ay sürecek proje, özellikle Roman mahallelerinde yaşanan soruna neşter vurarak,ailelere umut ışığı olacak.

Konak Belediyesi’nin, Roman sivil toplum kuruluşlarıyla yaptığı işbirliği çalışmaları kapsamında, Evlatlarımızı Kötü Alışkanlıklardan Koruma Derneği’yle birlikte hazırladığı “Hayata Bağlan Bağımlı Olma” projesinde uygulama süreci başladı. Konak’ta 6 ay sürecek proje kapsamında madde bağımlılığına dikkat çekilerek farkındalık yaratılacak ve sorundan etkilenen ailelere yol gösterilecek çalışmalar yapılacak.

Konak Belediyesi ortaklığı ve Evlatlarımızı Kötü Alışkanlıklardan Koruma Derneği’nin başvuruculuğuyla,Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nden hibe almaya hak kazanan “Hayata Bağlan Bağımlı Olma” projesinin protokolü, İzmir Valiliği’nde düzenlenen törenle imzalandı.Projenin protokolüne Vali Yardımcısı İsmail Çorumluoğluile Konak Belediye Meclisi Üyesi ve Evlatlarımızı Kötü Alışkanlıklardan Koruma Derneği Başkanı Ali Yangır imza attı.

6 ay sürecek

Protokolün imzalanmasıyla çalışmaları başlayan proje, Konak’ta 6 ay sürecek. Proje kapsamında, madde bağımlılığından yara almış ailelere seminerler verilecek, konuyla ilgili çalışmalar yapan kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliğine gidilerek tüm paydaşları bir araya getiren bir çalıştay düzenlenecek. Yapılan çalışmalar daha sonra yapılacak benzer çalışmalara referans olması amacıyla bir kitapta toplanarak, kayıt altına alınacak.

Batur: Yalnız değilsiniz

Projenin Roman vatandaşlara yönelik çalışmalar yapan Konak Belediyesi’nin önemli bir adımı olduğunu vurgulayan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Roman toplumunun yaşadığı en büyük sorunlardan birinin madde bağımlılığı olduğuna dikkat çekti. Konak Belediyesi olarak bu sorunun çözümü için önemli çalışmalar yaptıklarını belirten Batur, şöyle konuştu:

“Biz özellikle gençlerimizi bu tuzağa yakalanmadan önce bilinçlendirmek için büyük bir çaba sarf ediyoruz. Konak Gençlik Destek Merkezi’mizi kurma nedenimiz de öncelikli olarak budur. Hayata Bağlan Bağımlı Olma projemizle bir kez daha hemşehrilerimize seslenecek, bu sorunun yaraladığı ailelerimizin yalnız olmadığını göstereceğiz. Ben özellikle gençlerimize seslenmek, ‘Yalnız değilsiniz’ demek istiyorum. Gençlerimizin daha iyi bir hayat kurmalarını, daha güzel bir geleceğe sahip olmalarını istiyoruz. Bu sorundan etkilenen ve bugün gerçekten zorda olan ailelerimizin de yaralarını sarmak, onlara bu zor süreçte yol göstermek istiyoruz. Madde bağımlılığına yönelik olarak yaptığımız çalışmalara büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda, Roman sivil toplum kuruluşu olan Evlatlarımızı Kötü Alışkanlıklardan Koruma Derneği’yle birlikte hazırlamış olduğumuz bu proje de bunun bir göstergesidir. Konak’ta yaptığımız çalışmalarda kamu kurumu ve kuruluşlarıyla her zaman işbirliği halindeyiz. İzmir Valimiz Yavuz Selim Köşger’e de bu projede ve yürüttüğümüz birçok çalışmamızda bize destek verdiği için çok teşekkür ediyoruz.”


Foto Galeri

Son Haberler
Başkan Batur, Geleceğin Mimarlarıyla Buluştu

03 Ekim 2023 Tarihinde Eklendi
17 Kez Okundu

Konak Belediye Meclisi Konak’ın Sultanlarını Ağırladı

03 Ekim 2023 Tarihinde Eklendi
23 Kez Okundu

Konak’ta 2. Göç Sempozyumu Gerçekleşti

02 Ekim 2023 Tarihinde Eklendi
40 Kez Okundu

Konak’ta Atatürk Büstüne Çirkin Saldırı

02 Ekim 2023 Tarihinde Eklendi
61 Kez Okundu

İzmir Kırım Türkleri ‘Evlerine’ Kavuştu

29 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
79 Kez Okundu

Patilerin Festivali 4 Yaşında

28 Eylül 2023 Tarihinde Eklendi
108 Kez Okundu