KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Konak Belediyesi Yeni Hizmet Binası İhalesinde İmzalar Atıldı

Konak Belediyesi Yeni Hizmet Binası İhalesinde İmzalar Atıldı

10 Kasım 2023 Tarihinde Eklendi 698 Kez Okundu

Konak Belediyesi’nin yeni hizmet binası için yapılan ihale sonucunda en yakın teklifi veren firmayla anlaşmaya varıldı ve sözleşme imzalandı. Atılan imzaların İzmir’in kalbi Konak’a hayırlı olmasını temenni eden Başkan Batur, “İzmir’imize, İzmir’in kalbi Konak’ımıza, hemşehrilerimize hayırlı olsun. Her şeyiyle dört dörtlük, kente damga vuracak bir projemiz var. Kente yakışacak bir binayı Konak’ımıza kazandıracağız” dedi. 

Konak Belediyesi’nin Basmane’de inşa edilecek yeni hizmet binası ihalesi tamamlandı. 22 Eylül tarihli açık ihaleye katılan iki firmanın tekliflerini değerlendiren ihale komisyonu ihale bedeline en yakın teklifi yapan firmayı belirledi. İhale komisyonunun sözleşme daveti üzerine Konak Belediyesi ve ihaleyi kazanan firma arasında imzalar atıldı. Yapılan sözleşmeye göre Konak Belediyesi yeni hizmet binası 413 milyon 447 bin TL teklifle ihaleyi kazanan Önsöz Turizm ve Müşavirlik Sanayi ve Tic. A.Ş tarafından yapılacak.

“İzmir’in kalbi Konak’ımıza hayırlı olsun”

Kente damgasını vuracak proje için imzaların atıldığını ifade eden Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, ihalenin İzmir’e, Konak’a hayırlı olmasını temenni etti. Başkan Batur, ülkedeki olumsuz ve belirsiz ekonomik koşullar nedeniyle, bugüne kadar çıkılan ihalelere ya katılım olmadığını ya da tekliflerin çok yüksek olduğunu ama pes etmediklerini ve sonunda ihalenin sonuca kavuştuğunu belirterek, “Depremden gördüğü zarar nedeniyle yıkımını gerçekleştirdiğimiz Basmane’deki hizmet binamızın ihalesini tamamladık. Çok güzel bir projemiz var ve uzun zamandır hazır bekliyor. Bina yapımı için daha önceki ihalelerimizde sonuç alamamıştık.  Yaşanan ekonomik kriz, özellikle inşaat sektörünün kullandığı malzemelerdeki fiyat artışları ve belirsizlik sonucu ya firmalar katılmadı, ya da teklifler belirlediğimiz bedelin çok üstünde kalmıştı. Ama pes etmedik ve sonunda ihalemiz tamamlandı. Atılan imzalar İzmir’imize, İzmir’in kalbi Konak’ımıza, hemşehrilerimize hayırlı olsun. Her şeyiyle dört dörtlük, kente damga vuracak bir projemiz var. Kente yakışacak bir binayı Konak’ımıza kazandıracağız” dedi.

Bir ay içinde çalışmalara başlanacak

Konak Belediyesi’nin daha önce 538 metrekare zemin üzerinde yer alan Basmane hizmet binası taban alanı, yapılan kamulaştırmayla birlikte 1093 metrekareye yükselmişti. İhale kapsamında inşa edilecek olan yeni bina 1093 metrekare taban alanı üzerine 2 bodrum kat, zemin kat, yedi normal kat ve teras katından oluşacak. Binanın toplam inşaat alanı ise 11 bin 682 metrekare olarak planlanıyor. Binanın zemin katında bir sanat galerisi yer alırken yeni bina Konak Belediyesi’ne bir de meclis salonu kazandıracak. Konak Belediye Meclisi kent için kararlarını, yedinci katta yer alacak 237 metrekarelik meclis salonunda alacak. 450 günde tamamlanması planlanan yeni hizmet binası, İzmir depreminin ardından kentin farklı noktalarında faaliyet göstermeye başlayan belediye müdürlük ve birimlerini de bir araya getirecek. Yeni binanın inşası için çalışmaların bir ay içerisinde başlaması düşünülüyor.


Foto Galeri

Son Haberler
Başkan Mutlu Belediye Çalışanlarıyla Bayramlaştı

14 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
57 Kez Okundu

Konak’tan Bir Dayanışma Daha: Bayramlıklar Giysi Market’ten

12 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
76 Kez Okundu

Konak, Ege Kent Konseyleri Birliği Buluşmasına Ev Sahipliği Yaptı

12 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
74 Kez Okundu

Konak’tan Bayram Dayanışması

10 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
108 Kez Okundu

Konak’ın Halk Oyunları Şenliği 18’inci Kez ‘Merhaba’ Dedi

10 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
111 Kez Okundu

Konak Belediye Meclisi Ayın İkinci Oturumunu Gerçekleştirdi

10 Haziran 2024 Tarihinde Eklendi
92 Kez Okundu