PROJELER
Anasayfa > Projeler > Toros Pazaryeri

Toros Pazaryeri

Konak Belediyesi’nin 2017 yılı yatırımları arasında yer alan ‘Toros Kapalı Pazaryeri’ için ilk adım atıldı. Çok kapsamlı bir tesis olarak inşa edilecek kapalı pazaryeri için mevcut pazar alanının beton zemininin yıkımı gerçekleştirilirken, hem pazarcının hem de alışverişe gelen vatandaşların yüzünü güldürecek modern tesisin temeli önümüzdeki günlerde atılacak.

İzmir’in kalbi Konak’ta Sokak aralarına kurulan pazarları ortadan kaldırmaya dönük çalışmalara bir yenisi daha ekleniyor. Konak Belediyesi tarafından Gültepe semtinde inşa edilecek ‘Toros Kapalı Pazaryeri’ için çalışmalar başlatıldı. Hazırlanan görkemli proje kapsamında ilk etapta kapalı pazaryerinin inşa edileceği alanda bulunan ve artık ihtiyacı karşılamayan mevcut pazarın beton zemininin yıkımına başlanıldı. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce yapılan çalışma sırasında ortaya çıkan molozlar temizlenerek alan temel atmaya hazır hale getiriliyor.

DÜĞÜN SALONU VE OTOPARK

Konak Belediyesi’nin Toros’ta inşa edeceği kapalı pazaryeri çok yönlü kullanıma sahip olacak. 11 bin 500 bin metrekare alana kurulacak ve görünümüyle pazaryerinden çok görkemli bir hizmet binasını andıracak tesis içinde 138 tezgahın yer alacağı pazaryerinin yanı sıra bölge halkına hizmet verecek bir de semt merkezi bulunacak. Bu semt merkezinde çeşitli meslek ve hobi kurslarının yanı sıra bölge sakinleri için spor kursları da verilecek. Tüm bu hizmetlere ek olarak pazaryerinde bir düğün ve bir nikah salonu da olacak. Ayrıca pazaryerinin altına 100 araçlık bir de otopark inşa edilecek.

-1 bodrum kat           otopark

-2 bodrum kat otopark

Zemin kat      Pazaryeri

Birinci kat sergi, çeşitli etkinlikler ve kurslar

4 adet kurs odası yaklaşık 300m2

2 adet çocuk oyun odası yaklaşık 120 m2

Mutfak atölyesi 150 m2

2 adet muhtarlık ofisi

Kafe ve depo alanları

İkinci kat düğün salonu

İkinci kat sergi, çeşitli etkinlikler ve kurslar

Düğün salonu 800 m2

Nikah salonu 260m2

Evlendirme dairesi, nikah memuru odası ve arşiv