PROJELER
Anasayfa > Projeler > Gültepe Spor Merkezi

Gültepe Spor Merkezi

Konak Belediyesi, Toros bölgesinde uzun süredir atıl durumda bulunan eski fırınının bulunduğu alanı yepyeni bir spor ve sosyal tesise dönüştürüyor.

Hazine mülkiyetinde bulunan ve Konak Belediyesine tahsis edilen 5 bin 86 metrekarelik alanda inşa edilecek spor merkezi; modern mimarisi ve farklı işlevleri ile yalnızca spor faaliyetlerinin değil sosyal yaşamın da odağı olacak.

Merkezde bireysel ve takım sporlarını yapabilme olanakları oluşturularak özellikle gençlerin kendileri ve çevreleri ile olan ilişkilerini geliştimelerini sağlayacak. Tesiste; basketbol, voleybol gibi salon sporlarının yapılacağı yaklaşık 500 seyirci kapasitesine sahip kapalı spor salonuna ek olarak; bir futbol sahası da yer alacak. Tesiste ayrıca 31 araçlık bir kapalı otopark olacak.

Tesis ayrıca; fitness, aerobik, dans, yoga gibi bireysel ve grup sporlarına olanak sağlayan salonları da bünyesinde barındıracak. Bunlara ek olarak; bölge halkı için de buluşma mekânı olacak bir kafeterya bulunacak.

Geniş ve iyi aydınlatılmış ön bahçe; peyzajı, bisiklet park alanı ve oturma birimleri ile bir toplanma odağı olarak semtin imajına olumlu katkı sağlayacak. Bölgenin sosyal merkezi olmayı planlayan yapı, çok çeşitli toplum katmanlarının buluştuğu kaynaştığı bir merkez niteliğinde Gültepe’deki önemli bir eksikliği giderecek.