KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Üç Erbil Eserleriyle Nefes Kesti

Üç Erbil Eserleriyle Nefes Kesti

15 Ocak 2019 Tarihinde Eklendi 2 Kez Okundu

Konak Belediyesi Güzelyalı Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde Devrim Erbil ile kendisi gibi ressam olan kızları; Çiğdem Erbil ve Renk Erbil’in ‘3 Erbil 3 Bakış’ isimli karma resim sergisi sanatseverlerin ilgisine sunuldu. Birbirinden değerli eserlerin yer aldığı sergi, çok sayıda davetlinin katılımıyla açıldı.

Resmin şairi olarak da bilinen, Türk resim sanatında soyut anlatımın en güçlü isimlerinden biri olan Devrim Erbil, serginin açılış konuşmasında Konak’ta sıcak ve samimi bir şeklide karşılandığı için teşekkür ederek, “Resimlerim pek çok yerde görülüyor, beğeniliyor. Demek ki anlayanlar sanat yönünden değerlendiriyor. Türkiye’de sanat eğitiminin çok temelleri olmadığını düşünürsek, diğer seyredenlerin de içinde küçük bir telin ona ses verdiğini, dokunduğunu hissediyorlar ki bana sıcak sevgi gösteriyorlar. Sizlerin gözünde, bakışlarında da o sıcak sevgiyi görüyorum. Bu da beni mutlu ediyor” dedi. Renk Erbil’in yurtdışında olması nedeniyle katılamadığı serginin açılışına Devrim Erbil Çiğdem Erbil ile katıldı.

Farklı boyutlarda 40 eserden oluşan karma sergi, 4 Mart tarihine kadar Güzelyalı Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda izlenebilecek.


Foto Galeri

Son Haberler
Batur: 'Huzur Hakkı Almıyorum'

02 Ağustos 2019 Tarihinde Eklendi
5 Kez Okundu

Konak’ın Geleceği Planlanıyor

01 Ağustos 2019 Tarihinde Eklendi
4 Kez Okundu

Konak’ta KHK’lıların Yüzünü Güldüren Sözleşme

31 Temmuz 2019 Tarihinde Eklendi
2 Kez Okundu

Batur’dan Kemeraltı İçin Tarihi Dokunuşlar

30 Temmuz 2019 Tarihinde Eklendi
1 Kez Okundu

Konak’ın Parklarına Hijyen Operasyonu

29 Temmuz 2019 Tarihinde Eklendi
0 Kez Okundu

Konaklı Çocuklardan Gururlandıran Tablo

26 Temmuz 2019 Tarihinde Eklendi
0 Kez Okundu