ALO ÇÖZÜM HATTI 444 35 66
KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Üç Erbil Eserleriyle Nefes Kesti

Üç Erbil Eserleriyle Nefes Kesti

15 Ocak 2019 Tarihinde Eklendi 247 Kez Okundu

Konak Belediyesi Güzelyalı Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde Devrim Erbil ile kendisi gibi ressam olan kızları; Çiğdem Erbil ve Renk Erbil’in ‘3 Erbil 3 Bakış’ isimli karma resim sergisi sanatseverlerin ilgisine sunuldu. Birbirinden değerli eserlerin yer aldığı sergi, çok sayıda davetlinin katılımıyla açıldı.

Resmin şairi olarak da bilinen, Türk resim sanatında soyut anlatımın en güçlü isimlerinden biri olan Devrim Erbil, serginin açılış konuşmasında Konak’ta sıcak ve samimi bir şeklide karşılandığı için teşekkür ederek, “Resimlerim pek çok yerde görülüyor, beğeniliyor. Demek ki anlayanlar sanat yönünden değerlendiriyor. Türkiye’de sanat eğitiminin çok temelleri olmadığını düşünürsek, diğer seyredenlerin de içinde küçük bir telin ona ses verdiğini, dokunduğunu hissediyorlar ki bana sıcak sevgi gösteriyorlar. Sizlerin gözünde, bakışlarında da o sıcak sevgiyi görüyorum. Bu da beni mutlu ediyor” dedi. Renk Erbil’in yurtdışında olması nedeniyle katılamadığı serginin açılışına Devrim Erbil Çiğdem Erbil ile katıldı.

Farklı boyutlarda 40 eserden oluşan karma sergi, 4 Mart tarihine kadar Güzelyalı Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda izlenebilecek.


Foto Galeri

Son Haberler
Özfatura ‘ Batur’un Her Zaman Yanındayız’

19 Nisan 2019 Tarihinde Eklendi
54 Kez Okundu

Batur Teşekkür Turlarına Başladı

18 Nisan 2019 Tarihinde Eklendi
127 Kez Okundu

İTO’dan Batur’a Destek ve Birliktelik Mesajı

18 Nisan 2019 Tarihinde Eklendi
73 Kez Okundu

Batur’dan Amatör Spor Kulüplerine Destek Sözü

17 Nisan 2019 Tarihinde Eklendi
85 Kez Okundu

Batur; ‘Emniyet Güçlerimizin Her Zaman Yanındayız’

11 Nisan 2019 Tarihinde Eklendi
72 Kez Okundu

Batur’a EBSO’dan Tebrik Ziyareti

16 Nisan 2019 Tarihinde Eklendi
71 Kez Okundu