ALO ÇÖZÜM HATTI 444 35 66
KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Şoför Esnafından Pekdaş’a Teşekkür

Şoför Esnafından Pekdaş’a Teşekkür

10 Şubat 2018 Tarihinde Eklendi 333 Kez Okundu

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Ocak ayında yapılan oda seçimlerinde güven tazeleyen İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık’ı ve seçilen yeni yönetimine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. İzmir’in en çok esnaf odasına ev sahipliği yapan ilçesi Konak’ta belediye ile esnaf odaları arasındaki işbirlikleri sürdürmek istediklerini dile getiren Başkan Pekdaş, Anık ve yönetimine başarılar diledi. Sohbet havasında geçen ziyarette şoför esnafının sorunları görüşüldü.

ESNAF HİZMETTEN ÇOK MEMNUN

Oda Başkanı Celil Anık, İzmir’de hizmet veren 2823 taksici esnafının 850’sinin Konak’ta çalıştığına dikkat çekerek, “Konak’ta hizmet veren 850 taksicimiz belediyemizden çok memnun. Bugüne kadar taksi durakları ile ilgili hiçbir şikayetimiz olmadı. Sağ olsun belediyemiz tüm sıkıntılarımızı giderdi. Konak Belediyesi’ndeki görevli arkadaşlardan her konuda çok olumlu ve yapıcı bir yaklaşım görüyoruz. Bizimle birlikte hareket ediliyor ve bizi dinliyorlar. Esnafa bakış açıları çok iyi. Haklı olduğumuz konularda bizim yanımızda oldukları için bir kez daha size teşekkür ediyoruz“ dedi.

EL BİRLİĞİYLE KENTİ KORUMALIYIZ

Başkan Pekdaş da motorlu araç sayısının son 20-30 yılda hızla arttığını, bunun da başta ulaşım olmak üzere pek çok sorunu beraberinde getirdiğini söyledi. Konak’ın 2 bin 500 yıllık tarihe sahip bir kent olduğunu dile getiren Pekdaş, “3 bine yakın tescilli yapısı olan, kentsel sit alanı olan bir bölgede hizmet vermeye çalışıyoruz. Daracık ve merdivenli sokaklarımız çok. Bu zorluklara rağmen kenti koruma sorumluluğumuz da var. Bu tarihi zenginliğin ekonomiye katkısını sağlamak ve aynı zamanda kent kimliğini korumak zorundayız. Bu yüzden çok işimiz var. Kent merkezinde birikmiş sorunları el birliğiyle çözeceğiz” dedi.

KENTİN YÜKÜNÜ ÇEKİYORUZ

Konak’ın İzmir’in merkez ilçesi olmasından kaynaklı kentin yükünü taşıdığını da dile getiren Başkan Pekdaş, “Belediye olarak günde en az 650 ton çöp topluyoruz. Yüz ölçümü bakıldığında 24 kilometrekare alanla İzmir’in en küçük ilçesiyiz ama bizden sonra en çok çöp toplayan ilçe olan Bornova 220 kilometrekare alana sahip olmasına rağmen 450 ton çöp topluyor. Kaldı ki bizim sokaklarımız daracık ve merdivenli olduğundan biz daha küçük araçlarla topluyoruz. Diğer belediyelerin bir araçla topladığı çöpü biz üç araçla topluyoruz ve her sokağa da araçla giremiyoruz. Bu yüzden daha emek yoğun bir çöp toplama işi var. Bir arabanın geçmesi gereken yoldan biz günde üç araç geçirdiğimiz için de yolların yıpranma oranı daha da artıyor. Bu nedenle hem kent merkezini koruma yükümlülüğümüz var hem de bu yoğun iş hacmine karşılık en iyi hizmeti vermek zorundayız” diye konuştu. Ziyaret sonunda Oda Başkanı Anık, Başkan Pekdaş’a üzerinde Türk bayrağı olan plaket armağan etti.


Foto Galeri

Son Haberler
Kral, Hem Düşündürdü Hem Güldürdü

16 Kasım 2018 Tarihinde Eklendi
49 Kez Okundu

Her Semte Eşit Hizmet

15 Kasım 2018 Tarihinde Eklendi
64 Kez Okundu

Atatürk İçin Sanat Dolu Anma Gecesi

13 Kasım 2018 Tarihinde Eklendi
84 Kez Okundu

Eflatun Nuri’de Kent ve Umutlar Yarışacak

12 Kasım 2018 Tarihinde Eklendi
94 Kez Okundu

Aşk Halleri Konak'ta Kapalı Gişe Oynadı

11 Kasım 2018 Tarihinde Eklendi
104 Kez Okundu

Ata’ya Özlemlerini Yazarak Dile Getirdiler

10 Kasım 2018 Tarihinde Eklendi
99 Kez Okundu