ALO ÇÖZÜM HATTI 444 35 66
KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Roman Gençler Tiyatroyu Sevdi

Roman Gençler Tiyatroyu Sevdi

23 Ekim 2017 Tarihinde Eklendi 122 Kez Okundu

Amatör tiyatrolara desteğini sürdüren Konak Belediyesi’nin İzmir Tiyatrosu adıyla hayata geçirdiği proje kapsamında ücretsiz tiyatro eğitimi alan Roman gençlerin sahnelediği ‘Bizim Citydekilerden misiniz?’ oyunu İzmirli tiyatro severlerle buluştu. Konak Belediyesi’nin Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyun yoğun ilgi görürken, izleyenler arasında Roman vatandaşlar da vardı.

İZLEYENLERİ GÜLDÜRDÜ

Oyunda Alsancak Sanat ve İsimsiz Sahne’nin desteğiyle tiyatro eğitimi alan Ege ve Yenişehir mahallelerinde yaşayan Roman gençler rol aldı. Eslim Yıldırım’ın yazdığı, koreografisini ve yönetmenliğini Dalya Kilimci ile Deniz Taylan Tombul’un üstlendiği oyun izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Oyunda Bizim City adında oldukça nezih bir mahalleye gelen iki Fransızın mahalledeki güzelliği keşfedip sömürmeye çalışmasına, mahallenin geleneklerini korumaya çalışan beş gencin verdiği mücadele anlatılıyor. Mahallede klip çekmek isteyen Fransızlarla mahalleli arasındaki sorun sonunda tatlıya bağlanıyor.

MAHALLELİLER GURUR DUYDU

Konak Belediyesi’nin hayata geçirdiği İzmir Tiyatrosu projesi sayesinde seyirciyle buluşmanın heyecanını yaşayan Roman gençler yetenekleriyle göz doldurdu. Mizahi üslupla yazılan oyunda Roman gençler Ahmet Karakaş, Adile Ezilecek, Türkan Yetişir, Nurhan Cevahir ve Nisa Kalaycı oyunculuklarıyla büyük alkış aldı. Gençlere sahnede oyunun koreografisini ve yönetmenliğini yapan Dalya Kilimci ile Deniz Taylan Tombul da Fransız oyuncular olarak eşlik etti. Roman ezgilerinin, danslarının yer aldığı oyun izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Roman gençlerin performansları mahalle sakinlerini de gururlandırdı.  Oyunun sonunda gençleri ilk kutlayanlar, mahalleli oldu.


Foto Galeri

Son Haberler
Kadına Şiddet Tiyatro Sahnesinde

18 Kasım 2017 Tarihinde Eklendi
17 Kez Okundu

'Çöp Evlere' Jet Müdahale

17 Kasım 2017 Tarihinde Eklendi
77 Kez Okundu

Türkçe Bilmeyen Kalmasın

16 Kasım 2017 Tarihinde Eklendi
88 Kez Okundu

Öğretmenler Yeşil Sahaya Çıktı

15 Kasım 2017 Tarihinde Eklendi
101 Kez Okundu

Anadolu Birliği’nden Pekdaş’a Ziyaret

14 Kasım 2017 Tarihinde Eklendi
81 Kez Okundu

Bu Mutluluk Her Şeye Değer

13 Kasım 2017 Tarihinde Eklendi
92 Kez Okundu