ALO ÇÖZÜM HATTI 444 35 66
KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Roman Gençler Tiyatroyu Sevdi

Roman Gençler Tiyatroyu Sevdi

23 Ekim 2017 Tarihinde Eklendi 261 Kez Okundu

Amatör tiyatrolara desteğini sürdüren Konak Belediyesi’nin İzmir Tiyatrosu adıyla hayata geçirdiği proje kapsamında ücretsiz tiyatro eğitimi alan Roman gençlerin sahnelediği ‘Bizim Citydekilerden misiniz?’ oyunu İzmirli tiyatro severlerle buluştu. Konak Belediyesi’nin Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyun yoğun ilgi görürken, izleyenler arasında Roman vatandaşlar da vardı.

İZLEYENLERİ GÜLDÜRDÜ

Oyunda Alsancak Sanat ve İsimsiz Sahne’nin desteğiyle tiyatro eğitimi alan Ege ve Yenişehir mahallelerinde yaşayan Roman gençler rol aldı. Eslim Yıldırım’ın yazdığı, koreografisini ve yönetmenliğini Dalya Kilimci ile Deniz Taylan Tombul’un üstlendiği oyun izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Oyunda Bizim City adında oldukça nezih bir mahalleye gelen iki Fransızın mahalledeki güzelliği keşfedip sömürmeye çalışmasına, mahallenin geleneklerini korumaya çalışan beş gencin verdiği mücadele anlatılıyor. Mahallede klip çekmek isteyen Fransızlarla mahalleli arasındaki sorun sonunda tatlıya bağlanıyor.

MAHALLELİLER GURUR DUYDU

Konak Belediyesi’nin hayata geçirdiği İzmir Tiyatrosu projesi sayesinde seyirciyle buluşmanın heyecanını yaşayan Roman gençler yetenekleriyle göz doldurdu. Mizahi üslupla yazılan oyunda Roman gençler Ahmet Karakaş, Adile Ezilecek, Türkan Yetişir, Nurhan Cevahir ve Nisa Kalaycı oyunculuklarıyla büyük alkış aldı. Gençlere sahnede oyunun koreografisini ve yönetmenliğini yapan Dalya Kilimci ile Deniz Taylan Tombul da Fransız oyuncular olarak eşlik etti. Roman ezgilerinin, danslarının yer aldığı oyun izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Roman gençlerin performansları mahalle sakinlerini de gururlandırdı.  Oyunun sonunda gençleri ilk kutlayanlar, mahalleli oldu.


Foto Galeri

Son Haberler
23 Nisan'da Madalya Sevinci Yaşadılar

23 Nisan 2018 Tarihinde Eklendi
15 Kez Okundu

Konak’ın Dört Bir Yanında 23 Nisan Coşkusu

22 Nisan 2018 Tarihinde Eklendi
153 Kez Okundu

Minik Yüreklerde Bayram Sevinci

21 Nisan 2018 Tarihinde Eklendi
84 Kez Okundu

KNK’ya Bir Ödül Daha

20 Nisan 2018 Tarihinde Eklendi
430 Kez Okundu

Sanatla Eğitime Destek

19 Nisan 2018 Tarihinde Eklendi
80 Kez Okundu

İzmir Sporuna Beş Yıldızlı Tesis

18 Nisan 2018 Tarihinde Eklendi
103 Kez Okundu