ALO ÇÖZÜM HATTI 444 35 66
KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Pekdaş: Önceliğimiz hemşehrilerimizin mutluluğu

Pekdaş: Önceliğimiz hemşehrilerimizin mutluluğu

04 Temmuz 2018 Tarihinde Eklendi 561 Kez Okundu

Her fırsatta vatandaşlarla bir araya gelerek, onların taleplerini dinleyen Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, bu kez belediyenin Ziya-Zişan Saadet Aytulun Kardeşler İleri Yaş Sağlıklı Yaşam Merkezi’nden üyeleri makamında ağırladı. Konak Belediyesi Kadın, Sosyal Politikalar ve Projeler Müdürlüğü’ne bağlı hizmet veren merkezdeki kurslardan faydalanan üyeler kendilerine sağlanan imkanlardan dolayı Başkan Pekdaş’a teşekkür etti. Basmane’deki başkanlık binasında gerçekleşen ziyarete kurs eğitmenlerinin yanı sıra Konak Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Alper Demir de katıldı.

EMEKLİLİK SONRASI YENİ UĞRAŞ

Sohbet havasında geçen buluşmada Konak Belediyesi ile Konak İlçe Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde verilen kursların üyelere sağladığı faydalar da konuşuldu. 55 yaş üstü toplam 780 üyenin hizmet aldığı merkezin adeta bir buluşma noktası haline geldiğini vurgulayan üyeler emeklilik sonrası katıldıkları kursların kendilerine çok iyi geldiğini söyledi. Ev dışına çıkarak sosyalleştiklerini, katıldıkları derslerin de çok eğlenceli geçtiğini dile getirdi. Kurslara ilginin yoğun olduğunu vurgulayan eğitmenler de bazı üyelerin eşleriyle birlikte kursa geldiğinin altını çizdi. Kurslara gelenlerin yeni yetenekler kazandığı, kimi üyenin de var olan yeteneğini görünür hale getirdiği dile getirildi. Ahşap boyamadan seramiğe, kaatı sanatından ebruya, resimden mozaiğe, takı tasarımından pastacılık kursuna kadar pek çok alanda eğitimin verildiği merkezin yoğun istek üzerine yaz aylarında da açık olduğu belirtildi.

SEMT MERKEZİ İLGİ GÖRÜYOR

Ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren Başkan Pekdaş da kadın ve çocuklara yönelik kursların verildiği merkezlerin sayısını artırmak için çalıştıklarını söyledi. Pekdaş, “Ben kamucu bir belediye başkanıyım. Kamusal mekan ne kadar çok olursa belediye o kadar çok iş yapar. Belediyelerin rutin işlerinin yanı sıra sosyal alanlarda verdiği hizmetler de ihtiyaç haline geldi. Bu hizmetler için yer arıyoruz ki yeni merkezler açalım. Belediyelerin de öncelikleri olmalı. Bizim önceliğimiz hemşehrilerimizin mutlu olmasını sağlamaktır. Beklentilerimiz çok yüksek. Az bütçeyle ne kadar iş çıkarırsak o kadar iyi. Çünkü hemşerilerimizin mutluluğu bize iyi geliyor” dedi.  

ÜÇ MERKEZDE YÜZME KURSU

Bu yıl öğrenciler için toplam 13 merkezde yaz okulu açtıklarını dile getiren Pekdaş, ilki geçen yıl açılan ücretsiz yüzme kurslarının da bu yıl üç ayrı noktada verildiğini söyledi. Gültepe 26 Ağustos Mahallesi'ndeki Levent Spor Tesisi’nin yanı sıra Güneşli Mahallesi'nde Güneşli Spor Tesisi ve Eşrefpaşa'da Zafertepe Spor Tesisi’nde kurulan prefabrik havuzlardaki kursların büyük ilgi gördüğünü belirten Başkan Pekdaş, yeni hedeflerinin Halilrıfat’ta bir gençlik merkezi olduğunu dile getirdi. Ziyaretin sonunda eşiyle birlikte Ebru sanatı kursuna gelen 73 yaşındaki Emin Dayıcık, Başkan Pekdaş’a kursiyerlerin Ebru üzerine çini mürekkeple yaptığı ve üzerinde Atatürk’ün Kocatepe’de verdiği pozun bulunduğu tabloyu hediye etti.


Foto Galeri

Son Haberler
Öykü Günleri Dolu Dolu Geçti

18 Şubat 2019 Tarihinde Eklendi
70 Kez Okundu

​Konak’ta Aşk Konuşuldu

15 Şubat 2019 Tarihinde Eklendi
94 Kez Okundu

Kursiyerler Kulakların Pasını Sildi

13 Şubat 2019 Tarihinde Eklendi
105 Kez Okundu

Yazgan, ‘Bir Tatlı Telaş’ ile İzmirlilerle Oldu

12 Şubat 2019 Tarihinde Eklendi
120 Kez Okundu

Konak’ta Halkoyunları Şenliği

11 Şubat 2019 Tarihinde Eklendi
153 Kez Okundu

Öykü Günleri 17. kez ‘Merhaba’ Diyecek

08 Şubat 2019 Tarihinde Eklendi
273 Kez Okundu