ALO ÇÖZÜM HATTI 444 35 66
KATEGORİLER
Anasayfa > Duyurular > Mayıs Ayı Temamız: “Kentte Gençler Var”

Mayıs Ayı Temamız: “Kentte Gençler Var”

982 Kez Okundu

Her yaşın ayrı bir duruşla var olduğunu bilsek de, gençliği insan ömrünün altın çağı diye tanımlarız. Enerjinin dizginlenemediği, hayallere gem vurulamadığı ve dünyanın bir an önce dönüşmesinin istendiği çağdır; gençlik…

Gençliğin kıymetini ve şehrimiz için önemini biliyoruz. Tam da bu enerjiye, azme, hırsa, cesarete ihtiyacımız var bugün, her zamankinden daha çok… Bugünü biz, yarını onlar yazacak biliyoruz. Planlamalarımızı bu bilinçle şekillendiriyoruz.

Kültür merkezlerimizde geçtiğimiz yıl 750 bin kişiyi ağırladıysak bu oranın çoğunluğunu gençler oluşturdu. Gençlerimizin kültür ile sanat ile yoğrulması, ülkemizin aydınlarıyla daha fazla bir arada olmaları için hazırladığımız programlarda hep bir arada olduk ve olacağız.   

Gençlerimizin her şartta yanı başındayız. Çalışmalarımızı bu doğrultuda ilerletiyor, onlar için projeler geliştiriyoruz. Bireylerimizin gençliğe adım atmalarından önce yanlarındayız ve spor merkezlerimiz ve tesislerimizde düzenlediğimiz çok sayıda kursumuzla sekiz binin üzerinde çocuğumuz spor olanağına kavuştu. Yine okullarda açtığımız spor okulları sayımızı hızla artırıyoruz; sayıyı bu yıl içerisinde 40’a çıkarmak için planlamalarımızı tamamladık

Genç nesilleri zihnen ve bedenen sağlıklı kılmak, toplumda işbirliği ve uyumu yakalamak için spora önem veriyoruz. Kazanmayı, yenilmeyi, hatayı görüp yola devam edebilmeyi, sadece bir yarış için yıllar boyu çalışma sabrını oluşturabilmeyi, rakibe saygıyı, yılmadan mücadeleyi öğretebilmek için en önemli aracın spor olacağına inanıyoruz. Sporu özümseyerek yetişecek bireylerle sağlıklı bir toplumun yapı taşlarını örüyoruz aslında.

Bu bakış açısıyla ilerleyerek, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı da kutlayacağımız Mayıs ayı temamızı, “Kentte Gençler Var” olarak belirledik. 


Son Haberler
Borçları Yapılandırma Duyurusu

29 Haziran 2018 Tarihinde Eklendi
149 Kez Okundu

Atık Değil, Geleceğiniz

07 Haziran 2018 Tarihinde Eklendi
146 Kez Okundu

Yaz Okulları Başlıyor!

04 Haziran 2018 Tarihinde Eklendi
1204 Kez Okundu

Konak Belediyesi Whatsapp'ta

23 Mayıs 2018 Tarihinde Eklendi
0 Kez Okundu

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi Duyurusu

07 Mayıs 2018 Tarihinde Eklendi
331 Kez Okundu