KATEGORİLER
Anasayfa > Duyurular > Konak'ta Yaşam Fotoğraf Yarışması

Konak'ta Yaşam Fotoğraf Yarışması

4835 Kez Okundu

Tüm renklerin anası olan yaşam kaynağımız Güneş, görmek isteyene, günün her anında ayrı sürprizler yapar. Kimi zaman bir ağacın ardına saklanıp yaprakların arasından usulca göz kırpar; kimi zaman bir çocuğun gülen gözlerinde pırıltı olur, gülümser bize; denizin üstünde ışıltı olur, mutlu eder izleyeni; şakacıdır, bir gölge düşürür, eğlendirir isteyeni… Yaşamı sunduğu gibi yaşamın güzelliklerini de işaret eder bize.

Güneş, tüm renklerini gösterip, tüm oyunlarını yapıp artık ufukta kaybolmaya başladığında ise O’nun ardından ışıltılı şehir, hüzünlü şarkılar söylemeye başlar. Bir an önce sevdiğinin ışığına kavuşmak ister gibi... 

Düzenlediğimiz bu fotoğraf yarışmasının konusu "Konak'ta Yaşam".

Konak’ın geçmişi binlerce yıl öncesine dayanıyor. Ve bu tarihsel süreçte şehrimizde çok sayıda medeniyet ve kültür boy gösterdi. Her biri, kendi dokusunu, ritmini ve coşkusunu miras bıraktı. Birbirinden ilgi çekici hayatların yaşandığı şehrimizin estetik ve belgesel kaygı ile kayıt altına alınması, yarışmanın önceliğidir.

Gelin, hep birlikte, güneşin bize sunduğu eşsiz yaşam enerjisini, ışığı; şehrimizin doğasında, insanında, sokaklarında, körfezin imbatında renk renk toplayalım. Sahip olduğumuz tüm güzellikleri, hiçbiri birbirinden ayrı düşünülemeyecek olan farklılıklarımızı, Cumhuriyet ile kazandığımız değerleri geleceğe taşıyarak evrensel kültür mirasına katkı sunalım.

"Konak'ta Yaşam" temalı fotoğraf yarışmamız 1 Ocak 2020 ile 22 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleşecektir. Yarışma başvuruları aşağıdaki form doldurularak web sitesi üzerinden veya Konak Belediyesi Mobil Uygulaması üzerinden yapılacaktır.

Yarışma şartlarını okumak için tıklayınız.

Mobil uygulamamızı indirmek için aşağıdaki bağlantılara tıklayınız:

 

 

 

Desteklenen Formatlar: jpg/jpeg - Minimum dosya boyutu 2MG, Maksimum dosya boyutu 5MG

Son Haberler
Yapı Kontrol Müdürlüğü Duyurusu (30 Ekim 2020)

30 Ekim 2020 Tarihinde Eklendi
247 Kez Okundu

Kahramanlar Pazaryeri Kura Çekim Sonucu

23 Ekim 2020 Tarihinde Eklendi
156 Kez Okundu

Yetişkinler İçin Kültür Sanat Kurslarımız Başlıyor

21 Ekim 2020 Tarihinde Eklendi
191 Kez Okundu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Ödüllü Resim Yarışması

15 Ekim 2020 Tarihinde Eklendi
752 Kez Okundu

Zabıta Müdürlüğü'nden Duyuru

01 Ekim 2020 Tarihinde Eklendi
276 Kez Okundu