KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Konak'ta Karış Karış Dezenfeksiyon

Konak'ta Karış Karış Dezenfeksiyon

09 Mayıs 2020 Tarihinde Eklendi 110 Kez Okundu

Salgına karşı sıkı önlemler alan Konak Belediyesi, dezenfeksiyon çalışmalarına ara vermiyor. Üç vardiya halinde çalışan ekipler, salgın sürecinde 1000’i aşkın adresi temizlerken, 4 bini aşkın aracı da hijyenik hale getirdi. İlçede 10 bin kilogramı aşkın dezenfektan kullanıldı.

Türkiye’de Covid-19 vakasının tespit edilmesinin ardından hızla önlemlerini alarak, ortak kullanım alanlarında dezenfeksiyon çalışmalarına başlayan ilk yerel yönetimler arasına giren Konak Belediyesi, hijyen çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor.  İlçede 1000’i aşkın kamu kurum ve kuruluşu, işyerleri ile kamuya açık alanda dezenfeksiyon çalışması yapılırken, aralarında emniyet deniz botunun da bulunduğu 4 bini aşkın araç temizlendi. Kullanılan dezenfeksiyon malzemesi miktarı, 10 bin kilogramı aştı.

Yıkama araçları sokaklarda 

Konak Belediyesi ekipleri, salgının başladığı ilk günlerde öncelikle halkın toplu olarak bulunduğu pazaryerleri ile  nikâh salonlarında başlatılan dezenfeksiyon çalışmalarına, 3 vardiya halinde devam ediyor. Konak’ın en işlek ana caddeleri başta olmak üzere tüm mahallerinde, sokak aralarını da kapsayan dezenfekte çalışmaları yapılıyor. Başta meydanlar, pazaryerleri ve parklar olmak üzere, kamuya açık tüm alanlar düzenli olarak yıkama araçlarıyla dezenfekte ediyor. 

Sağlık merkezlerine hijyen desteği

Kentteki hastaneler, aile sağlık merkezleri, eczaneler, tıbbi malzeme satan yerler, kamu kurumları, muhtarlık binaları, tarihi ve kültürel alanlar, basın kuruluşları ve siyasi parti merkezleri belirli periyodlarla dezenfekte edilerek hijyenik hale getiriliyor. Köklü bir tarihe ve kültürel dokuya sahip ilçedeki cami, kilise, sinagoglar ve cemevleri olmak üzere ibadethaneler de dezenfekte ediliyor. Konaklı esnafın işyerleri ile ilçede karantinaya alınan haneler de temizleniyor. 

10 bin kilo 1000’i aşkın adres

İlçede belediye birimlerinin yanı sıra başta eczaneler ve tıbbi malzeme satan yerler olmak üzere ilçede 1000’i aşkın kamu kurum ve kuruluşu, işyerleri ile kamuya açık alanda dezenfeksiyon çalışması yapıldı. Belediye hizmet araçları, ambulanslar, taksiler, emniyet araçları olmak üzere 4 bini aşkın taşıt da dezenfekte edildi.  Emniyet deniz botu da temizlendi. Salgın sürecinde 60 hane hijyenik hale getirildi. Kentte kullanılan dezenfektan miktarı ise 10 bin kilogramı aştı.

Parklara düzenli bakım

Konak Belediyesi ekipleri çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor. Konak’taki 170 park da her hafta düzenli olarak dezenfekte ediliyor. Parklardaki oyun grupları ve spor aletler özel solüsyonlarla yıkanıyor ve ardından buhar sıkılarak temizleniyor. Çöp konteynerleri de gece vardiyasında dezenfekte ediliyor.


Foto Galeri

Son Haberler
Konak Belediyesi’nden Kızılay’a Destek

29 Mayıs 2020 Tarihinde Eklendi
57 Kez Okundu

Konak’ta Dayanışma Halkasına Yenisi Eklendi

29 Mayıs 2020 Tarihinde Eklendi
69 Kez Okundu

Konak’ta Camiler İbadete Hazır

27 Mayıs 2020 Tarihinde Eklendi
125 Kez Okundu

Konak'ta 65 Yaş ve Üstüne Nostaljik Armağan

24 Mayıs 2020 Tarihinde Eklendi
123 Kez Okundu

Konak’ta Can Dostlara da Bayram Hediyesi

23 Mayıs 2020 Tarihinde Eklendi
53 Kez Okundu

Başkan Batur Çalışanlarıyla Bayramlaştı

22 Mayıs 2020 Tarihinde Eklendi
96 Kez Okundu