KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Konak’ta Çanakkale Şehitleri Anıldı

Konak’ta Çanakkale Şehitleri Anıldı

18 Mart 2020 Tarihinde Eklendi 138 Kez Okundu

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Kadifekale Hava Şehitliği’nde düzenlenen törene katıldı.

Çanakkale Zaferi’nin 105’inci yıl dönümü dolayısıyla Kadifekale Hava Şehitliği’nde düzenlenen anma töreni, Koronavirüs salgını nedeniyle kısıtlı katılımla gerçekleşti. Sadece protokolün yer aldığı törene İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ege Ordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Ali Sivri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur,  İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın ve Konak Kaymakamı Mehmet Eriş katıldı. 105 yıl önce Çanakkale’de düşmana geçit vermeyen aziz şehitlerimizle birlikte son dönemde İdlib’te şehit olan Mehmetçiklerimizin de anıldığı törende, şehit mezarlarına kırmızı karanfiller bırakıldı.

Başkan Batur’un 18 Mart mesajı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Cumhuriyetimizin kuruluşunda bir dönüm noktası olan Çanakkale Zaferi aynı zamanda tarihe  ‘Çanakkale Geçilmez’ sözü ile altın harflerle kazınmış bir destandır” dedi. Batur, “Türk Ordusu, bir asır önce dünyanın en güçlü ordularını Çanakkale’de dize getirdi.  Ulu önder Mustafa kemal Atatürk ‘Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur’ diyerek Cumhuriyetin kurulmasında canlarını feda eden kahramanların fedakârlıklarının altını çizmiştir. Bu şanlı ordu çok uluslu güçlerin komutanları tarafından ise ‘Avrupa'da hiçbir asker yoktur ki, Türklerle mukayese edilebilsin’ sözleriyle ifade edilmiş ve Çanakkale’de savaşan Türk askerinin dünya üzerinde nasıl bir saygın yer kazandığını göstermiştir. Bizler de bugün Cumhuriyetimizi ve tüm kazanımlarını sonuna kadar koruyacağımıza ve sahip çıkacağımıza söz veriyoruz.105 yıl önce Çanakkale'de bir zafer destanı yazan, Başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, işgal kuvvetlerine geçit vermeyen tüm kahramanlarımızın ruhu şad olsun. Çanakkale şehitlerimizle birlikte, vatan için canını veren tüm şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyoruz” dedi.


Foto Galeri

Son Haberler
Konak'ta 65 Yaş ve Üstüne Nostaljik Armağan

24 Mayıs 2020 Tarihinde Eklendi
59 Kez Okundu

Konak’ta Can Dostlara da Bayram Hediyesi

23 Mayıs 2020 Tarihinde Eklendi
30 Kez Okundu

Başkan Batur Çalışanlarıyla Bayramlaştı

22 Mayıs 2020 Tarihinde Eklendi
58 Kez Okundu

Abdül Batur: Gücümüzü Gençlerden Alıyoruz

22 Mayıs 2020 Tarihinde Eklendi
46 Kez Okundu

Konak Belediyesi İşçilerinden Örnek Davranış

21 Mayıs 2020 Tarihinde Eklendi
41 Kez Okundu

Konak’ta Amatör Kulüplere Gıda Desteği

20 Mayıs 2020 Tarihinde Eklendi
50 Kez Okundu