KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Konak’ta Çanakkale Şehitleri Anıldı

Konak’ta Çanakkale Şehitleri Anıldı

18 Mart 2020 Tarihinde Eklendi 81 Kez Okundu

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Kadifekale Hava Şehitliği’nde düzenlenen törene katıldı.

Çanakkale Zaferi’nin 105’inci yıl dönümü dolayısıyla Kadifekale Hava Şehitliği’nde düzenlenen anma töreni, Koronavirüs salgını nedeniyle kısıtlı katılımla gerçekleşti. Sadece protokolün yer aldığı törene İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ege Ordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Ali Sivri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur,  İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın ve Konak Kaymakamı Mehmet Eriş katıldı. 105 yıl önce Çanakkale’de düşmana geçit vermeyen aziz şehitlerimizle birlikte son dönemde İdlib’te şehit olan Mehmetçiklerimizin de anıldığı törende, şehit mezarlarına kırmızı karanfiller bırakıldı.

Başkan Batur’un 18 Mart mesajı

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Cumhuriyetimizin kuruluşunda bir dönüm noktası olan Çanakkale Zaferi aynı zamanda tarihe  ‘Çanakkale Geçilmez’ sözü ile altın harflerle kazınmış bir destandır” dedi. Batur, “Türk Ordusu, bir asır önce dünyanın en güçlü ordularını Çanakkale’de dize getirdi.  Ulu önder Mustafa kemal Atatürk ‘Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur’ diyerek Cumhuriyetin kurulmasında canlarını feda eden kahramanların fedakârlıklarının altını çizmiştir. Bu şanlı ordu çok uluslu güçlerin komutanları tarafından ise ‘Avrupa'da hiçbir asker yoktur ki, Türklerle mukayese edilebilsin’ sözleriyle ifade edilmiş ve Çanakkale’de savaşan Türk askerinin dünya üzerinde nasıl bir saygın yer kazandığını göstermiştir. Bizler de bugün Cumhuriyetimizi ve tüm kazanımlarını sonuna kadar koruyacağımıza ve sahip çıkacağımıza söz veriyoruz.105 yıl önce Çanakkale'de bir zafer destanı yazan, Başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, işgal kuvvetlerine geçit vermeyen tüm kahramanlarımızın ruhu şad olsun. Çanakkale şehitlerimizle birlikte, vatan için canını veren tüm şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyoruz” dedi.


Foto Galeri

Son Haberler
Konak’ta Araç Yıkama İstasyonlarına Kapatma

04 Nisan 2020 Tarihinde Eklendi
26 Kez Okundu

Batur'dan Sağlık Çalışanlarına KONAKlama Desteği

04 Nisan 2020 Tarihinde Eklendi
19 Kez Okundu

Konak Belediyesi Maske Üretimine Başladı

03 Nisan 2020 Tarihinde Eklendi
41 Kez Okundu

Konak’ta Pazaryerlerine Sıkı Önlem

03 Nisan 2020 Tarihinde Eklendi
36 Kez Okundu

Konak’ta Nikahlara Korona Düzenlemesi

02 Nisan 2020 Tarihinde Eklendi
57 Kez Okundu

Esnafa İşgaliye, Sağlıkçıya Kira Desteği

01 Nisan 2020 Tarihinde Eklendi
81 Kez Okundu