ALO ÇÖZÜM HATTI 444 35 66
KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Konak Belediyesi Whatsapp’ta

Konak Belediyesi Whatsapp’ta

02 Nisan 2018 Tarihinde Eklendi 1333 Kez Okundu

Konak Belediyesi vatandaşların talep, şikayet ve önerilerini almak, sorunları daha hızlı çözüme kavuşturmak amacıyla Whatsapp Hattı’nı devreye soktu. 0533 071 55 65 numaralı hat üzerinden hizmet verecek sistem sayesinde vatandaşlar belediyenin hem gözü hem de kulağı olacak. ‘Çek, gönder, çözelim’ sloganıyla duyurulan sisteme vatandaşlar çözülmesini istedikleri sorunun bilgi ya da fotoğrafını gönderebilecek. 

ÇEK, GÖNDER, ÇÖZÜLSÜN

Konak Belediyesi’nin büyük bir başarıyla yürüttüğü Alo Çözüm Hattı ve Hemşehri İletişim Merkezi (HİM) uygulamalarına son olarak Whatsapp Hattı da eklendi. 0533 071 55 65 numaralı hat üzerinden hizmet verecek olan sistem sayesinde vatandaşlar anlık fotoğraf ve bilgi paylaşımı yapabilecek. Böylelikle belediye çalışanları vatandaşların gördüklerini görebilme fırsatı bulacak. Bu sayede sorunlara anında müdahale edilerek, daha hızlı çözüme kavuşturulması sağlanacak.

RESMİ BAŞVURU SAYILACAK

1 Nisan itibariyle hizmete giren yeni sistem birim müdürlerinin de katıldığı toplantıda tanıtıldı. Konak Belediyesi Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi’ndeki toplantıda sistemin altyapısı hakkında uzmanlar tarafından birim müdürlerine bilgi verildi. Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecek olan sistem 0533 071 55 65 numaralı Whatsapp Hattı üzerinden çalışacak. Bu numaraya gönderilecek fotoğraf ve bilgiler görevli personel tarafından doğrulandıktan sonra ilgili müdürlüğe aktarılacak. Veriler sistem üzerinden kaydedilip, resmi müracaat olarak kayda girecek.

HALKIN GÖZÜ OLACAK

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, devreye yeni sokulan Whatsapp Hattı ile vatandaşların kentle ilgili her türlü sorunu kendilerine iletebileceğini söyledi.  “Bu sistem bir anlamıyla da halkın gözü olacak” diyen Başkan Pekdaş, “Hemşehrilerimiz karşılaştıkları her türlü sorunu anında bize iletebilirler. Görevli ekiplerimiz en hızlı şekilde bölgeye giderek sorunun giderilmesini sağlayacak. Bu sistem sayesinde hem zamandan hem de işgücünden kazanacağız” diye konuştu.

SORUNLARA ANINDA ÇÖZÜM

Whatsapp Hattı’nı kullanan vatandaşlara gönderdikleri mesajın ardından ‘Talebiniz işleme alınmıştır’ bilgisi veriliyor. Gelen bilginin doğruluğu görevli personel tarafından kontrol edildikten sonra yetkililer tarafından değerlendirmeye alınıyor. Acil bir durum söz konusu ise ekipler anında bölgeye giderek soruna müdahale edecek. Yapılacak işlem başka kurum alanı ve sorumluluğu içinde ise ilgili kurumlarla iletişime geçilerek çözüm için girişimler yapılacak.


Foto Galeri

Son Haberler
Emre Kongar Konak’a Konuk Oldu

12 Aralık 2018 Tarihinde Eklendi
28 Kez Okundu

Konak’ta Eşitlik Birimi Hizmete Girdi

11 Aralık 2018 Tarihinde Eklendi
60 Kez Okundu

Sefarad Kültür Festivali Yoğun İlgi Gördü

10 Aralık 2018 Tarihinde Eklendi
112 Kez Okundu

Turizm Fuarı'nda Konak’a Yoğun İlgi

08 Aralık 2018 Tarihinde Eklendi
91 Kez Okundu

Konak’ta Tiyatro Bayramı

07 Aralık 2018 Tarihinde Eklendi
143 Kez Okundu

Dario Moreno’ya 50’nci Yıla Özel Anma

05 Aralık 2018 Tarihinde Eklendi
137 Kez Okundu