KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Güç, Konak’ta!..

Güç, Konak’ta!..

04 Mayıs 2020 Tarihinde Eklendi 156 Kez Okundu

Konak Belediyesi hem kentin tanıtımı hem de korona günlerinde halka moral vermek için sosyal medya hesaplarından yayınladığı bir video kliple, 4 Mayıs Dünya Star Wars Günü’nü kutladı. Büyük ilgi gören video çok beğenildi

Konak Belediyesi, köklü bir tarihe sahip şehrin tanıtımı için 4 Mayıs Dünya Star Wars Günü kutlamalarına katıldı. Ünlü film serisi Star Wars’un (Yıldız Savaşları) anıldığı gün nedeniyle, belediyenin sosyal medya hesaplarından bir video klip paylaşıldı.

Darth Vader, güvercin besledi

Dijital efektlerin kullanıldığı video klipte filmin ünlü “Millennium Falcon” gemisi Konak semalarında uçtu, askeri birlikleri (stormtrooper’lar) ise Konak’ın salgın nedeniyle ıssızlaşan, boş sokaklarında yürüdü. Paylaşılan video klibin en ilgi çekici sahnesi ise filmin ünlü kahramanı Darth Vader’ın İzmir Saat Kulesi’nde göründüğü anlar oldu. Darth Vader, Konak’ta güvercinleri besledi.

Klip büyük ilgi gördü

Konak Belediyesi, sosyal medya kullanıcıları tarafından ilgiyle karşılanan ve çok beğenilen video kliple, korona günlerinde zor zamanlardan geçen halka moral de sağladı.

Hayranları kutluyor

İngilizcesi “may the fourth” olan 4 Mayıs tarihi, Star Wars hayranları tarafından, filmin “Güç seninle olsun” anlamındaki “May the force be with you” repliğinden esinlenilerek seçildi. 1977 yılında yayınlanan ilk filmden bugüne bir kült haline gelen Star Wars’un, dünya genelinde milyonlarca hayranı var.


Foto Galeri

Son Haberler
Konak Belediyesi’nden Kızılay’a Destek

29 Mayıs 2020 Tarihinde Eklendi
58 Kez Okundu

Konak’ta Dayanışma Halkasına Yenisi Eklendi

29 Mayıs 2020 Tarihinde Eklendi
71 Kez Okundu

Konak’ta Camiler İbadete Hazır

27 Mayıs 2020 Tarihinde Eklendi
125 Kez Okundu

Konak'ta 65 Yaş ve Üstüne Nostaljik Armağan

24 Mayıs 2020 Tarihinde Eklendi
124 Kez Okundu

Konak’ta Can Dostlara da Bayram Hediyesi

23 Mayıs 2020 Tarihinde Eklendi
54 Kez Okundu

Başkan Batur Çalışanlarıyla Bayramlaştı

22 Mayıs 2020 Tarihinde Eklendi
97 Kez Okundu