ALO ÇÖZÜM HATTI 444 35 66
KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Geleceğin Şampiyonları Konak’ta Yetişiyor

Geleceğin Şampiyonları Konak’ta Yetişiyor

02 Temmuz 2018 Tarihinde Eklendi 295 Kez Okundu

Konak Belediyesi’nin İsmetpaşa Semt Merkezi’nde yaz-kış aralıksız devam eden taekwondo kursuna gelen 400 minik sporcu geleceğin şampiyonları olabilmek adına uzman eğitmenler eşliğinde haftanın üç gün antrenman yapıyor.  

Konak Belediyesi’nin ücretsiz spor okulları yazın da eğitim vermeyi sürdürüyor. Futboldan basketbola, voleyboldan atletizme birçok branşta kursun verildiği spor okulları çocukların fiziksel gelişimlerini arttırmanın yanı sıra sosyalleşmelerini de sağlıyor. Kurslarda büyük başarı sağlayan miniklerden birçoğu sporu bir yaşam biçimi haline getirmiş durumda. Minik sporcuların en yoğun katılım gösterdiği kursların başında ise taekwondo geliyor. Yaklaşık 4 bin çocuğun üye olduğu spor okullarında 400 çocuk taekwondo kursuna devam ediyor. Eğitimlerin İsmetpaşa (Mehtap) Semt Merkezi’nde verildiği kurslar pazartesi, çarşamba ve cuma günleri birer saat olmak üzere üç ayrı grupta düzenleniyor.

OKULLARINDA DA BAŞARILAR

Konak Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’nce 2015 yılında başlatılan taekwondo kursuna ilk günden itibaren devam eden 50 öğrenci federasyona bağlı sporcu da oldu. Müsabakalara katılan çocuklardan 9 yaşındaki Tuanna Bahtiyaroğlu ve Umut Yükseldağ rakiplerini yenerek madalya kazandı. Eğitmen Mine Şahinkaya ile çalışan öğrenciler disiplinli bir şekilde kurslara devam ediyor. Her biri geleceğin madalyalı birer şampiyonu olma hedefiyle çalışan minik sporcular yetenekleriyle göz dolduruyor. Eğitmen Mine Şahinkaya çocukların sporun disiplinini okul hayatlarına da yansıttığını belirterek, “Hepsi okullarında da çok başarılı. Çoğu takdir ve teşekkürle sınıflarını geçti. Hem sporda hem okullarında azimli olmaları beni de ailelerini de mutlu ediyor” dedi. İsmetpaşa Semt Merkezi’nde verilen taekwondo kursuna hala kayıtların devam ettiğini belirten yetkililer kadınlar içinde yaz-kış plates ve aerobik kursu verildiğini ve her iki kursa semt sakini kadınların büyük ilgi gösterdiğini söyledi.


Foto Galeri

Son Haberler
Başkan Pekdaş’a Bir Ödül de Tiyatrodan

19 Kasım 2018 Tarihinde Eklendi
50 Kez Okundu

Bizim Çocuklar Doludizgin Sürüyor

18 Kasım 2018 Tarihinde Eklendi
78 Kez Okundu

Dans Etmek Gençleştirir

17 Kasım 2018 Tarihinde Eklendi
97 Kez Okundu

Kral, Hem Düşündürdü Hem Güldürdü

16 Kasım 2018 Tarihinde Eklendi
105 Kez Okundu

Her Semte Eşit Hizmet

15 Kasım 2018 Tarihinde Eklendi
96 Kez Okundu

Atatürk İçin Sanat Dolu Anma Gecesi

13 Kasım 2018 Tarihinde Eklendi
107 Kez Okundu