ALO ÇÖZÜM HATTI 444 35 66
KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Cumhuriyet İçin Koştular

Cumhuriyet İçin Koştular

28 Ekim 2017 Tarihinde Eklendi 395 Kez Okundu

Konak Belediyesi’nin Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlediği 'Cumhuriyet Coşkusu Halk Koşusu'na katılan 7’den 70’e binlerce İzmirli Cumhuriyet için koştu.

İzmir’in kalbi Konak Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında 'Cumhuriyet Coşkusu Halk Koşusu'na ev sahipliği yaptı. Konak Belediyesi tarafından üçüncüsü düzenlenen koşu Üçkuyular Vapur İskelesi önünden başladı. Başlama işaretini Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ın verdiği yarış Göztepe Denizatı Parkı’nda son buldu. İzmirlilerin yoğun ilgi gösterdiği koşuya 7’den 70’e her yaştan yaklaşık bin kişi katıldı. Cumhuriyet sevdalısı İzmirlinin akın ettiği koşu renkli görüntülere sahne oldu. Yaklaşık 2 kilometrelik parkuru kimi yarışmacı koşarak, kimi yarışmacı da yürüyerek tamamladı. Konak Belediyesi’nin armağanı olan kırmızı-beyaz tişörtlerle koşan katılımcılar Göztepe sahilini adeta gelincik tarlasına çevirdi.

CUMHURİYET ÖZGÜR BİREY YARATIR

Halk koşunun ardından dereceye girenler için ödül töreni düzenlendi. Göztepe Denizatı Parkı’ndaki törene Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ın yanı sıra Konak İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Menderes Tunç ile Ali Tükoğlu katıldı. Törende konuşan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, koşuya katılan tüm İzmirlilere teşekkür etti. Bu yıl Cumhuriyet’i daha coşkulu kutlamak gerektiğini dile getiren Pekdaş, “Büyük Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyet’i çağdaş uygarlık seviyesine çıkartmak, bilimde, ekonomide bir numara olmak, üretmek, ürettiği ile büyümek bizim idealimizdir. Biz Cumhuriyet’in dediği gibi itaat eden bireyler değil, özgür bireyler için çalışıyoruz. Özgür birey kendi kararını kendi veren, sorumluluğu olan bireydir. Biz sorumlu bireylerin Cumhuriyeti için çalışıyoruz” dedi.

CUMHURİYET İLELEBET YAŞAYACAK

Sağlıklı nesiller için çalıştıklarını kaydeden Pekdaş,”El ele, omuz omuza Cumhuriyet’i kutlayalım istedik. Çünkü bu günlerde buna çok ihtiyacımız var. Cumhuriyet ilelebet yaşasın diye; kadın erkek eşitliğine dayanan, kadınların eşit yurttaş olarak hayatın her alanında var olduğu bir rejim olarak yaşasın diye, adalet olsun diye Yaşasın Cumhuriyet…” diye konuştu.

ÖĞRENCİLERE MADALYALARI PEKDAŞ’TAN

Öte yandan aynı gün düzenlenen Konak Belediyesi Okullar Arası Kros Müsabakaları’nda ise 40 ilköğretim ve liseden toplam 850 öğrenci yarıştı. Cumhuriyet ve Atatürk aşkıyla koşan tüm öğrenciler izleyenlerden büyük alkış aldı. Kros müsabakasında ilk üçe giren okulların öğrencilerine madalyaların yanı sıra çeşitli hediyeler Başkan Sema Pekdaş ve Konak İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Menderes Tunç ile Ali Tükoğlu tarafından verildi.


Foto Galeri

Son Haberler
Parklara Hijyenik Dokunuş

21 Eylül 2018 Tarihinde Eklendi
62 Kez Okundu

Pekdaş: Kendimi Çok Şanslı Hissediyorum

20 Eylül 2018 Tarihinde Eklendi
91 Kez Okundu

Başkan Pekdaş Sert Çıktı: “Tarihi Korumayı Biz İyi Biliriz”

19 Eylül 2018 Tarihinde Eklendi
70 Kez Okundu

Başkan Pekdaş’a Öğrencilerden Sevgi Seli

18 Eylül 2018 Tarihinde Eklendi
63 Kez Okundu

Konak’ta Ücretsiz Kursları Kaçırmayın

17 Eylül 2018 Tarihinde Eklendi
183 Kez Okundu

Köse’den Başkan Pekdaş’a Teşekkür

14 Eylül 2018 Tarihinde Eklendi
79 Kez Okundu