ALO ÇÖZÜM HATTI 444 35 66
KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Bu Mutluluk Her Şeye Değer

Bu Mutluluk Her Şeye Değer

13 Kasım 2017 Tarihinde Eklendi 211 Kez Okundu

Hayata geçirdiği ‘Spor Okulları’ projesi ile sporu yaygınlaştırarak, sağlıklı nesillerin yetişmesini hedefleyen Konak Belediyesi, ihtiyaç sahibi öğrencilerin spor malzemelerini ücretsiz karşılamaya devam ediyor. Spor İşleri Müdürlüğü’nce ilçe genelindeki okullarda bugüne kadar 4 bin 200 öğrenciye spor malzemesi yardımı yapıldı. Yeni eğitim öğretim yılında da desteklerini sürdüren Konak Belediyesi son olarak Vali Kazım Paşa İlkokulu'ndaki 250 öğrencinin spor malzemesi ihtiyacını ücretsiz karşıladı. Düzenlenen törende minik sporculara formalarını Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş giydirdi.  Yeni forma ve toplarına kavuşan öğrencilerin mutluluğu görülmeye değerdi.

‘SİZ İSYETİN BİZ DESTEK OLALIM’

Konak’ın Kapılar Semti’nde bulunan Vali Kazım Paşa İlkokulu'nda düzenlenen malzeme yardımı töreninde öğrencilere dağıtılmak üzere formanın yanı sıra futbol, basketbol ve voleybol topu ile atletizm malzemesi armağan edildi. Okula gelişinde öğrenciler tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, İzmir’in merkez ilçesi Konak’ta çocukların sporla büyümesi adına çalışmalarının süreceğini söyledi. Spor yapan çocukların sadece bedenen değil, her açıdan gelişme gösterdiğini dile getiren Pekdaş, “Spor insanların sağlıklı olmasını sağlar. Sizler de sağlıklı olun, çok spor yapın diye biz size destek olmayı sürdüreceğiz. Çünkü Türkiye'nin size ihtiyacı var. Sizlerin bilimle uğraşmasını, yeni buluşlar yapmasını, iyi yöneticiler olmasını istiyoruz. Siz başarılı olursanız Türkiye kazanır. Gelecek sizsiniz ve bunun için çok çalışmanız gerekiyor. Bilimle, sporla, sanatla uğraşın biz de size destek olalım” dedi.  Başkan Pekdaş, özellikle kız çocuklarının çok çalışmasını ve okuyup meslek edinmesini istedi. Törende konuşan Okul Müdürü Orhan Özdemir de yapılan destekler için Konak Belediyesi adına Başkan Pekdaş'a teşekkür etti.

29 MERKEZ 5 BİN SPORCU

İzmir’in merkez ilçesi Konak’ta spor alanına yapılan yatırımlar sadece okullarla sınırlı kalmıyor. Belediyenin Güneşli, Zafertepe ve Toros’taki spor tesislerinin yanı sıra İsmetpaşa, Levent ve Zeytinlik semt merkezlerinde spor eğitimleri de veriliyor. Ayrıca spor sahası bulunan ilk ve ortaokulların da aralarında bulunduğu toplam 29 merkezde futbol, tekvando, jimnastik, basketbol,  atletizm ve halkoyunları dalında 5 bine yakın çocuk ve genç spor yapma imkanı buluyor. Yaşları 4 ila 16 arasında değişen sporcuların ihtiyaç duyduğu tüm malzemeler Konak Belediyesi tarafından ücretsiz karşılanıyor. 


Foto Galeri

Son Haberler
Başkan Pekdaş’tan Minibüsçü Esnafına Ziyaret

24 Şubat 2018 Tarihinde Eklendi
28 Kez Okundu

Konak’ta ‘Eleştiren’ Sergi

23 Şubat 2018 Tarihinde Eklendi
116 Kez Okundu

İlan / Duyuru

24 Şubat 2018 Tarihinde Eklendi
990 Kez Okundu

Sabahattin Ali Eserleri Konak’ta Sergiye Çıktı

22 Şubat 2018 Tarihinde Eklendi
142 Kez Okundu

Başkan Pekdaş’tan Esnaf Odalarına Ziyaret

21 Şubat 2018 Tarihinde Eklendi
141 Kez Okundu

Çocuk Tiyatroları Festivali Konak’ta Başladı

20 Şubat 2018 Tarihinde Eklendi
214 Kez Okundu