ALO ÇÖZÜM HATTI 444 35 66
KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > ‘Bizim Citydekilerden misiniz?’

‘Bizim Citydekilerden misiniz?’

20 Nisan 2017 Tarihinde Eklendi 403 Kez Okundu

Konak Belediyesi sanatın ve sanatçının yanında olmaya, tiyatro sanatını daha geniş kitlelere ulaştırmaya devam ediyor. Amatör tiyatrolara olan desteğini de sürdüren Konak Belediyesi son olarak tiyatroseverleri Roman gençlerin oynadığı ‘Bizim Citydekilerden misiniz?’ oyunuyla buluşturdu. Fuar Kültürpark İzmir Sanat’ta sahnelenen oyuna İzmirliler yoğun ilgi gösterdi.

Alsancak Sanat ve İsimsiz Sahne’nin işbirliğinde sahnelenen oyunda Ege ve Yenişehir mahallelerinde yaşayan Roman gençler rol aldı. Eslim Yıldırım’ın yazdığı, koreografisini Dalya Dilimci’nin üstlendiği oyunu Deniz Taylan Tombul yönetti. Bizim City adında oldukça nezih bir mahalleye gelen iki Fransız’ın mahalledeki güzelliği keşfedip sömürmeye çalışmasına, mahallenin geleneklerini korumaya çalışan beş kişi karşı çıkıyor. Mahallede klip çekmek isteyen Fransızlarla mahalleli arasındaki sorun sonunda tatlıya bağlanıyor.

ROMAN GENÇLER GÖZ DOLDURDU

Roman vatandaşların büyük ilgi gösterdiği, mizahi üslupla yazılan oyunda Adile Ezilecek, Elif Karışmaz, Nurhan Cevahir, Ahmet Karakuş ve Türkan Yetişir oyunculuklarıyla göz doldurdu. Roman ezgilerinin, danslarının yer aldığı oyun izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Konak Belediyesi İzmir Tiyatrosu’nun da destek verdiği oyunla sahneye ilk kez çıkan Roman gençleri oyunun sonunda seyirciler ayakta alkışladı. 


Foto Galeri

Son Haberler
Muhtarlar Pekdaş’a dert yandı: “Yetkisiz, yetkiliyiz”

20 Ekim 2017 Tarihinde Eklendi
78 Kez Okundu

Okulda Tiyatro Keyfi Başladı

19 Ekim 2017 Tarihinde Eklendi
84 Kez Okundu

Konak’ı Yeniden Keşfettiler

18 Ekim 2017 Tarihinde Eklendi
399 Kez Okundu

Sesler Büyüledi

16 Ekim 2017 Tarihinde Eklendi
107 Kez Okundu

Bereketimiz Türkiye’ye Yayılsın

15 Ekim 2017 Tarihinde Eklendi
138 Kez Okundu

Halikarnas Balıkçısı Konak'ta Anıldı

14 Ekim 2017 Tarihinde Eklendi
84 Kez Okundu