KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Batur, “Çanakkale Destanı Unutulmaz”

Batur, “Çanakkale Destanı Unutulmaz”

18 Mart 2021 Tarihinde Eklendi 143 Kez Okundu

Çanakkale Zaferinin 106. yılı Konak’ta etkinliklerle kutlandı. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Kahramanlarımızın kanlarının son damlasına kadar koruduğu vatan toprağımız bizlere emanettir. Görevimiz bu emaneti son nefesimize kadar korumak ve kollamak olacaktır” diyerek Çanakkale Destanı’nı unutmayacaklarını, unutturmayacaklarını söyledi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıldönümü dolayısıyla ilk tören Konak Kaymakamlığı tarafından Halkapınar İstiklal Şehitliği’nde düzenlendi. Şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Konak Kaymakamı Mehmet Eriş, Garnizon Komutanı Albay Hakkı Haktan Armağan ile birlikte Konak Belediye Başkanı Abdül Batur anıta çelenk koydu.İstiklal Şehitliği’nde düzenlenen çelenk koyma töreninin ardından bir dizi etkinlik gerçekleştiren Konak Belediyesi, “Sualtından Çanakkale Fotoğraf Sergisi”nin açılışını yaparken Şehitlerimiz için lokma döktürdü.

Sualtından 30 Çanakkale Fotoğrafı

Konak Belediyesi, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıldönümünde özel bir sergiye ev sahipliği yaptı. Sualtı Görüntüleme Yönetmeni Tahsin Ceylan’ın, “Sualtından Çanakkale Fotoğraf Sergisi” Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi’nde açıldı. Serginin açılışını yapan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu toprakları vatan yapan tüm kahramanları sevgi, saygı ve rahmetle anarak konuşmasına başladı. Konak Belediyesi Meclis Üyeleri ile Güzelyalı Muhtarının da katıldığı bu özel sergide Batur, “Sergide, bir asrı aşkın süredir Çanakkale Boğazı’nın derin sularında yatan nice geminin, denizaltının fotoğraflarını görecek, İtilaf Devletleri’ne karşı tek vücut duran kahramanlarımızın yazdığı şanlı destanımızın izlerini bulacaksınız” dedi.

Batur, Çanakkale Destanını Unutmayız, Unutturmayız

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, bugünü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının Çanakkale savaşlarında verdiği üstün mücadeleye borçlu olduklarını belirterek Çanakkale Zaferinin, genci yaşlısı, kadını erkeği demeden topyekûn kenetlenerek savaşan bir milletin özgürlük mücadelesini ateşlediğini söyledi. Çanakkale’nin sadece kazanılmış bir savaş olmadığını, Dünya tarihini etkilemiş, şanlı bir zafer olduğunun altını çizen Başkan Batur, vatanın her karış toprağını, kendi canından üstün tutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarının tarihe altın harflerle kazıdığı bir destan olduğunu söyledi. Batur, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Yolu Atatürk’ün yolu olan bizler, Atamızın kahramanlıklarını da, kahramanlarımızın yazdığı destanları da ne unuturuz ne de unuttururuz. İşte bugün bize düşen en büyük görev de budur. Kahramanlarımızın kanlarının son damlasına kadar koruduğu vatan toprağımız da bizlere emanettir. Görevimiz bu emaneti son nefesimize kadar korumak ve kollamak olacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, şehitlerimizi, gazilerimizi, tüm kahramanlarımızı sevgi, saygı ve rahmetle anarken, sözlerimi şöyle noktalamak istiyorum:Yazdığınız destan unutulmaz, Çanakkale geçilmez.”

Sualtı Görüntüleme Yönetmeni Tahsin Ceylan’ın, “Sualtından Çanakkale Fotoğraf Sergisi” Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi’nde bir hafta boyunca gezilebilir.


Foto Galeri

Son Haberler
Konak’ta Dayanışmayı Birlikte Büyütelim

15 Nisan 2021 Tarihinde Eklendi
61 Kez Okundu

Konak Belediyespor  Kadın Futbol Takımı Lige Hazır

14 Nisan 2021 Tarihinde Eklendi
114 Kez Okundu

Konak Belediyesi’nin Yeni Hizmet Binası Örnek Olacak

13 Nisan 2021 Tarihinde Eklendi
141 Kez Okundu

Konak Belediyesi AÇEV El Ele…

11 Nisan 2021 Tarihinde Eklendi
67 Kez Okundu

Konaklı Çocuklar 23 Nisan’ı Çizecek

10 Nisan 2021 Tarihinde Eklendi
103 Kez Okundu

Yüksel Taşkın’dan Konak’ın Sosyal Tesislerine Tam Not

09 Nisan 2021 Tarihinde Eklendi
111 Kez Okundu