ALO ÇÖZÜM HATTI 444 35 66
KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler > Anadolu Birliği’nden Pekdaş’a Ziyaret

Anadolu Birliği’nden Pekdaş’a Ziyaret

14 Kasım 2017 Tarihinde Eklendi 116 Kez Okundu

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Anadolu Birliği Derneği’nin yeni yönetimini makamında ağırladı. Konak Belediyesi’nin Basmane’deki hizmet binasında gerçekleşen ziyarette derneğin yeni başkanı Veysel Güldoğan, yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Anadolu Birliği Derneği’nin 2003 yılında kurulduğunu dile getiren Güldoğan, Başkan Pekdaş’ı dernek binasında ağırlamak istediklerini söyledi. Konak’ın mini bir Türkiye olduğunu belirten Güldoğan, “Yeni dönemde sadece Doğu ve Güneydoğu bölgemizden değil Karadeniz, Ege ve Akdeniz’den de üyeler aldık. Türkiye’nin her şehrinden ve her kültüründen üyemizin olmasına özen gösterdik. İnşallah sizi de bir gün yönetim kurulu toplantımızda ağırlarız” dedi.

İNSANI İNSANA KIRDIRMAK İSTİYORLAR

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş da Anadolu Birliği Derneği’nin yeni yönetimine başarılar diledi. Sivil toplum kuruluşlarının çağdaş demokrasinin vazgeçilmez unsuları olduğunu dile getiren Pekdaş, belediye olarak ellerinden gelen desteği her zaman vermeye hazır olduklarını söyledi. Konak’ın farklı kültürlerden insanlara ve sahipliği yapan, kadim bir şehir olduğunu belirten Pekdaş, bu zenginliğe uygun bir model doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını söyledi. “Ayrışmak yerine birleştiren çalışmalar hayata geçirmeliyiz” diyen Başkan Pekdaş şöyle konuştu:
“Konak tarih boyunca farklı medeniyetlere, farklı kültürlere hem kucak açmış hem de bu farklılıklarla zenginleşmiş bir kent. Bugün maalesef dezavantajlı grupların birbirine kırdırılmaya çalışıldığı bir düzeni yaşıyoruz. İnsanların birbirine düşman olduğu ortamlar yaratılmak isteniyor. Bizim bunları önleyecek, dayanışmayı ve paylaşmayı artıracak sistemler kurmamız gerekiyor. Konak Belediyesi olarak bu hassasiyetle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” 


Son Haberler
Şampiyon Öğretmenler

24 Kasım 2017 Tarihinde Eklendi
39 Kez Okundu

Eflatun Nuri Ödülleri 11 Aralık’ta Verilecek

23 Kasım 2017 Tarihinde Eklendi
250 Kez Okundu

Sofra Sırları’na Yoğun İlgi

23 Kasım 2017 Tarihinde Eklendi
90 Kez Okundu

Konak’ın Parkları Kitap Kokuyor

22 Kasım 2017 Tarihinde Eklendi
92 Kez Okundu

Kadına Şiddet Konak Sahnesinde

21 Kasım 2017 Tarihinde Eklendi
86 Kez Okundu

Konak’ta Asansörler Güvenli Ellere Emanet

20 Kasım 2017 Tarihinde Eklendi
143 Kez Okundu