ALO ÇÖZÜM HATTI 444 35 66
KATEGORİLER
Anasayfa > Haberler >  Amatörün Gücüne Güç Katan Destek

 Amatörün Gücüne Güç Katan Destek

02 Şubat 2018 Tarihinde Eklendi 301 Kez Okundu

Sporun ve sporcunun dostu Konak Belediyesi, zor koşullar altında faaliyetlerini sürdüren amatör spor kulüplerine desteğini sürdürüyor. İlçe sınırları içinde faaliyet gösteren 19 amatör spor kulübünün her birine 5 bin lira maddi destekte bulundu. Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende yardımlar kulüp başkanlarına Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş tarafından verildi.

Amatör spor kulüplerinde ter döken sporcuların da hazır bulunduğu törende Başkan Pekdaş büyük bir coşku ile karşılandı. Törene İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri (ASKF) Kadir Akbulut, Konak Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Sait Başdaş, Konak Belediyespor Kulübü Başkanı Zeki Günen, Belediye Meclis Üyeleri ve kulüp başkanları katıldı. 

SPORCU DİSİPLİNLİ OLUR

Gençlerin her zaman spor yapmasından yana olduğunu her fırsatta dile getiren Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş törende yaptığı konuşmada tüm sporculara başarılar diledi. Pekdaş, amatör kulüplerin çocukların ve gençlerin spor yapması için imkanlar yaratığını belirterek, “Spor yapan insan disiplinli insandır. Amatör kulüpler gençlerin ahlaklı, sorumlu, düşünen, kendi kararlarını veren, özgür bireyler olarak yetişmeleri için gayret sarfediyor. Cumhuriyetin düşünen beyinlere, ahlaklı insanlara ihtiyacı var. Bizim gayretimiz de bunun için. Kulüplere malzeme yardımları gerçekleştirmenin yanı sıra karınca kararınca nakdi yardım da yapıyoruz” dedi.

İKİ TESİS KAZANDIRDI

Kulüplere maddi desteğin yanı sıra malzeme yardımı da yaptıklarını dile getiren Pekdaş, asıl önemli olanın spor yapmak için uygun mekanlar yaratmak olduğunu söyledi. Başkan Pekdaş, belediye olarak Gültepe Spor Tesisi’nin temelinin atıldığını ve Eylül-Ekim ayı gibi faaliyete geçeceğini söyledi. Buna ek olarak Halkapınar'da yapılan halı sahanın da kısa süre içinde düzenlenecek bir turnuva ile kullanıma açılacağı müjdesini verdi. 

HER KULÜBE 5 BİN LİRA

Törende İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Sekreteri (ASKF) Kadir Akbulut ve Konak Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Sait Başdaş da söz aldı. İki isim de kulüplere yaptığı yardım nedeniyle Başkan Pekdaş’a teşekkür ederek çiçek ve plaket sundu. Konuşmaların ardından Başkan Pekdaş, Konak ilçe sınırları içinde mücadele eden 19 amatör spor kulübüne 5’er bin lira değerinde temsili çeklerini kulüp başkanlarına verdi. 

 


Foto Galeri

Son Haberler
Artık Mutlu Anları Kaçırmayacak

21 Ağustos 2018 Tarihinde Eklendi
45 Kez Okundu

Bayramlıklar Başkan Pekdaş’tan

20 Ağustos 2018 Tarihinde Eklendi
72 Kez Okundu

Konak'ta Gönülden Bayramlaşma

19 Ağustos 2018 Tarihinde Eklendi
20 Kez Okundu

Kentin Enerjisini Yükseltmeliyiz

18 Ağustos 2018 Tarihinde Eklendi
75 Kez Okundu

Kordon’da Çimde Sinema Keyfi

17 Ağustos 2018 Tarihinde Eklendi
89 Kez Okundu

Önce Eğlendiler Sonra Eğlendirdiler

17 Ağustos 2018 Tarihinde Eklendi
72 Kez Okundu